גיבורה: בזמן שרוב הילדים מוטרדים מהציון במבחן בחשבון או מהפרק הבא בתוכנית הטלוויזיה, ילדה צעירה משכונת רמת אליהו נאלצה להתמודד לאחרונה עם מצב מורכב בהרבה, בו אביה הכה באמה ופגע בה. בזכות פעולותיה של הבת האב האלים הובא למעצר, ונמנע מקרה אלימות חמור יותר.

המקרה המדובר ארע לפני כשלושה שבועות במהלך שעות הצהריים, כאשר זוג ההורים ובתם שהו בביתם בשכונת רמת אליהו. בין ההורים התפתך ריב, ולאחר חילופי דברים החלו הטונים לעלות עד אשר הבעל התקרב לאישה והניף את ידו על מנת לנסות ולהפחיד אותה.

לאחר מכן, על פי כתב האישום שהוגש נגדו, אחז הבעל את ידה של אשתו, עיקם אותה אל מאחורי גבה וסובב אותה תוך שהוא צועק כי הוא יפגע בה באופן חמור ולאחר מכן יתאבד.

המחשה: שאטרסטוק

הילדה הקטנה ששמעה מחדרה את אמה צועקת לעברו "עזוב אותי" הבינה כי היא נמצאת במצוקה וסופגת אלימות מאביה. במקום להיבהל היא גילתה תושייה, מיהרה להתקשר למשטרה וביקשה מהם להגיע מהר מאחר ואמה נמצאת בסכנה.

ניידת משטרה שהגיעה למקום מצאה את האם סובלת מחבלות וכאבים, ועצרה את האב להמשך חקירה. במהלך החקירה התברר כי זה לא המקרה הראשון, והגבר כבר נידון בעבר למאסר של ארבעה חודשים בגין אלימות שהפעיל כנגד אשתו. בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד הגבר האלים בגין תקיפה ואיומים והוא צפוי לחזור לכלא.