משהו קטן וטוב: הערב (ג') נתכנס כולנו ונדליק ראשון של חנוכה, באחד החגים המשפחתיים שיש. שרון מיארה, פעילה חברתית מראשון לציון, מאמינה שדווקא ברגעים האלה חשוב לתת גם למען אחרים, אלה שעובדים ותורמים ולא תמיד מקבלים את הכרת התודה שהם ראויים לה- "האנשים השקופים".

מיארה חשבה על פרויקט מיוחד כדי לשמח מעט את כל אותם אנשים שבדרך כלל אנחנו לא חושבים עליהם: חיילים, נזקקים, ילדי רווחה, והשנה גם מנקי הרחובות, ומצאה דרך לתת להם אור קטן לפני החג- מארז מתוק שמחמם את הלב.

"בשלוש השנים האחרונות יש לי מיזם שנקרא "אור בעיניים- חיוך על השפתיים. מדובר ביוזמה פרטית שהחלטתי להוציא לפועל כדי לשמח ילדים קטנים", מספרת מיארה, בת 41, המתגוררת בעיר בתשע השנים האחרונות.

מיארה מכינה את המארזים לחלוקה | צילום: פרטי

"זה פרויקט שפעיל בעיקר לפני חנוכה ובחג עצמו, והמטרה שלו היא לעשות לאנשים טוב על הלב, פשוט לשמח אותם. בשנה הראשונה זה התחיל עם ילדי מועדוניות בעיר, ובשנה שאחריה חילקנו גם לנזקקים וחיילים".

כשמיארה מדברת על מיזם היא מתכוונת לשקיות ממתקים שמחולקות ועושות שמח למי שמקבל אותן. החטיפים ניתנים כתרומה ממקורות שונים, והיא יחד עם מספר פעילים עוברים ומחלקים את המארזים. לטענתה, לא נדרש מאמץ רב או משאבים כספיים יוצאי דופן כדי להוציא את זה אל הפועל.

הפתעה קטנה שמחממת את הלב. המארז המחולק

השנה היוזמה התפתחה, ובעקבות רגע מקרי הוחלט לדאוג לחיוך גם אצל מנקי הרחובות בעיר. "בשנה שעברה חילקנו ברחבי העיר, ובתי הקטנה בת השמונה הייתה איתי וראתה מנקה רחובות. היא ביקשה לתת לו חבילה, וכשהוא קיבל אותה עלה לו חיוך ענק על השפתיים.

"אז הבנתי את החשיבות של היחס שעלינו לתת לאנשים 'השקופים', אלא שנמצאים ברקע אבל לא תמיד מקבלים את ההכרה שמגיעה להם. רק הידיעה שמישהו חושב עליהם ומעריך אותם יכולה להיות משמעותית מאוד עבורם, וזו כל המטרה של המיזם", היא מסכמת.