בשבוע האחרון, כידוע, כמעט בכל יום שמענו על עוד ועוד "בכירים בעיריית ראשון לציון" שנעצרו ונחקרו במשטרה, בגלל חשד למעורבות בפרשת השחיתות 1803. החוק לא מתיר לפרסם את שמותיהם של כל החשודים בפרשה, ועל כן היו לא מעט השערות ותיאוריות לגבי מי מבכירי העירייה אכן מעורב.

הותר לפרסום כי נעצרו ראש העירייה ושני סגניו אייל מושיוב ויוסי חממי, אולם גם אלו שלא נעצרו או נחקרו מרגישים בהחלט את כובד הפרשה, כאשר בכל יום הם מקבלים לדבריהם שיחות טלפון רבות מכתבים או חברים שחוששים שמא הם נעצרו, והחשדות לגביהם מתגברים.

כששאלנו את סגן ראש העירייה, רז קינסטליך, אם הוא חושש להיות הבא בתור להילקח לחקירה, הוא הביע ביטחון בכך שאין לו שום קשר לפרשייה המפוקפקת. " מדברים איתי על זה כל הזמן, אבל לא - אין לי חשש כזה בכלל", הוא אמר.

רז קינסטליך | צילום: עיריית ראשון לציון

אבל למרות שאינו נחקר, הוא מרגיש את העניין מקרוב. "זו סיטואציה לא נעימה. מדברים על סגנים של ראש העירייה שחשודים, מבלי לכתוב שמות, ומיד מתקשרים אליי ושואלים אם זה אני. הטלפון שלי התפוצץ, קיבלתי המון שיחות מאנשים כדי לבדוק שלא נעצרתי, גם חברי ילדות מתקשרים לבדוק מה איתי", הוא מספר.

אבל ההתעניינות המוגברת לא מרתיעה אותו. "אני לא חושש. אני וסמוך ובטוח שהמשטרה תעשה עבודתה נאמנה וכולם יחזרו לביתם בשלום. מה שחשוב הוא שבינתיים העירייה מתפקדת כרגיל והמערכות עובדות".

הוא לא היחיד שמרגיש כך. בכיר עירוני נוסף טוען כי האווירה בעירייה אכן לא נעימה, וגם נחשף לשאלות רבות ששואלים חבריו בנושא. "מבררים איתי בכל פעם מחדש אם אני הנחקר התורן. אין ספק שהטייטל "בכיר" בימים אלו לא עושה עימי חסד, ויוצר לא מעט בלגן. אני רק מקווה שזה ייגמר מהר והשגרה תחזור".