גילויי הסתה חמורים: בשעות האחרונות הפיצו אלמוניים מודעת אבל פיקטיבית הנושאת את שמו של ראש העירייה דב צור. במודעה נכתב כי הוא "מפנה מרכזי נוער באלימות" וכי "נערים נלקחו מביתם ונזרקו לרחובות".

ההסבר למעשה מגיע מאירוע אלים שהתרחש הבוקר (ה'), כאשר פקחים מטעם העירייה הגיעו להוציא את הדלת ממבנה ברחוב הצנחנים במערב העיר. לדברי העירייה, המבנה הוא נכס עירוני המיועד לפעילויות של צעירים ונוער- אבל לאחרונה השתלטו עליו ידיים פרטיות.

במקום הוקם בית מדרש מאולתר, בו התכנסו לא מעט נערים ועסקו בעיקר בלימוד תורה. לטענת העירייה "מדובר בפולשים המחזיקים בנכס ציבורי בניגוד לחוק, תוך שהם נוהגים בבריונות נגד נציגי העירייה, פורצים מנעולים ומתחברים לחשמל באופן פיראטי", ועל כן הוזמנו פקחים ושוטרים, שהגיעו כדי להוציא את הדלת של המבנה, כשהם חשבו שאין אף אחד במקום.

האירוע התגלגל מהר מאוד לקללות ואלימות שהפגינו הצעירים כלפי השוטרים והפקחים שהגיעו למקום. מספר שעות לאחר מכן הופצו ברשתות החברתיות הודעות האבל המדוברות על ראש העירייה, דב צור.

נופר, אחת ממנהלות בית המדרש, סיפרה בתגובה כי כי היא אינה יודעת מי אחראי על מודעות האבל הללו אך לא מדובר במנהלי המקום. כשנשאלה נופר האם היא מגנה את מודעות האבל שהופצו, אמרה: "אין לי מושג מי עשה את זה וזה לא כזה מעניין. אותי מעניין אותי שראש העיר עושה דברים פליליים, ולאף אחד לא אכפת מכלום חוץ משטויות".

מודעת האבל שהופצה

בעירייה נאמר על האירוע: "הבוקר הותקפו פקחים באירוע קשה, שחצה את כל הקווים, לאחר שהגיעו לנכס בבעלות העירייה ברחוב הצנחנים בעיר...עיריית ראשון לציון נחושה למצות את הדין עם המעורבים בהסתה, ותגלה אפס סובלנות כלפי אלימות.

|המבנה המדובר יועד לפעילות קידום נוער וצעירים. אחד המתנדבים הפך את המקום לבית מדרש ללא כל הסכמה ואישור מהעירייה. העירייה לא תיתן לאף גורם להשתלט על נכס ציבורי שלא כדין".