"כשהגעתי לבית הספר ראיתי את הבן שלי עומד בקור, רועד, ובוכה מהפחד שייקחו אותו למשטרה". זה נשמע כמו החלום הרע של כל אימא, אבל זה מה שקרה לאחרונה לאימו של ילד בן 6, תלמיד במסגרת החינוך המיוחד בראשון לציון.

לטענת האם, המלווה שהעירייה הצמידה לבנה איימה עליו, צעקה עליו, ואף השאירה אותו לבדו בבית הספר מבלי לעלות עימו להסעה כפי שהיא אמורה לעשות.

"הבן שלי בן השש לומד בבית ספר רגיל אך מתחנך בכיתת תקשורת, מאחר והוא משתייך לחינוך המיוחד. כחלק מהשירות המגיע לו, הוא ועוד שני ילדים קיבלו מלווה צמודה שנוסעת עימם בהסעה ומלווה אותם לבית הספר" מסבירה האם.

"לפני כשבוע, לקראת השעה ארבע וחצי, המלווה התקשרה אלי בהיסטריה שהרכב של נהג ההסעות לא מניע והיא רוצה שאני אבוא לקחת את הבן שלי. הסברתי לה שאני בעבודה ושהחברה תשלח תכף רכב חלופי, אך היא המשיכה להתקשר ולצעוק עלי שנבוא לקחת את הילד.

המחשה: שאטרסטוק

"בכל הזמן הזה אני שומעת את הבן שלי ברקע בוכה וצורח, אך היא סירבה להעביר לי אותו כדי שאוכל לשוחח עימו. אחרי פעמים רבות שהיא התקשרה אלי פשוט עזבתי את העבודה באמצע, כי לא יכולתי לשאת את המחשבה שהבן שלי נמצא בסיטואציה שכזו" היא אומרת בכאב.

למרות השיחה המקדימה, האם לא צפתה את המחזה שנגלה אליה כשהגיעה לבית הספר. "כשהגעתי לבית הספר היא כבר לא הייתה שם, היא השאירה אותו לבד בבית הספר כשהוא בוכה. חיבקתי אותו וניסיתי להרגיע, אבל הוא רק ביקש ממני שאני לא אקח אותו למשטרה, כי היא איימה עליו שאם הוא לא יתנהג יפה תגיעה המשטרה", מספרת האם בזעזוע.

"פניתי עם זה לעירייה, שאמרו לי שהם יערכו לה שימוע והיא כבר לא תהיה המלווה שלו. הם הצמידו לו בינתיים מלווה אחרת, אבל אני חושבת שאותה אישה לא אמורה להיות בכלל בתפקיד עם ילדים. בחינוך מיוחד יש ילדים שצריכים מלווה עם הכשרה מתאימה" היא מסכמת.

מעיריית ראשון לציון טרם נמסרה תגובה.