לא פעם נאמר על רשויות החוק שהן נוקשות ולא מתחשבות באזרח הקטן, אבל בכל פעם מחדש מתסכל להבין עד כמה- כפי שקרה לאחרונה למשפחה צעירה שעברה לראשון לציון, שילמה אלפי שקלים למעון עירוני ולא מצליחה לקבל אותם בחזרה.

המשפחה, זוג הורים וילד קטן, קיבלו החלטה לעבור לבית הוריה של האישה בראשון לציון על מנת לחסוך בהוצאות, והוריה של האישה הודיעו שיקבלו אותם בשמחה. הם עשו את כל הסידורים, העבירו את החפצים, ואפילו רשמו את הילד למעון באזור, כאשר סבתו התחייבה להחזיר אותו משם מדי יום כדי לאפשר להורים להתרכז בעבודה.

אבל כמו שקורה הרבה פעמים, לגורל היו תוכניות אחרות. אחרי שבוצעו כל ההכנות כדי שהמשפחה תעבור לבית הסבתא, בתה השנייה החלה לסבול מבעיות רפואיות שדורשות סיוע.

"לצערי, לבת אחרת שלי התפוצץ וריד במוח והיא נאלצת לקבל טיפול וסיוע צמוד שלי. בעקבות זאת הם עזבו את הבית שלי לגבעת ברנר, כי לא יכולתי להתחייב לטיפול בנכד".

צרות בגן הילדים | המחשה: שאטרסטוק

בעקבות הבעיות הרפואיות שדורשות את נוכחות אימה של האישה, היא לא יכלה לטפל בנכד ולהחזיר אותו מהמעון מדי יום כפי שהבטיחה. המשפחה נאלצה למצוא סידור חלופי, ולבסוף עברה לאחד היישובים הסמוכים.

אולם, למרות שהילד מעולם לא התחיל את לימודיו בגן בראשון לציון- ההורים לא מקבלים בחזרה את המקדמה ששילמו, אפילו ששנת הלימודים התחילה כבר לפני יותר מחודשיים, והילד לא הגיע מעולם לגן אליו נרשם.

"שולמו למעון 2,300 שקלים רק עבור החודש הראשון. מדובר בהרבה כסף, אבל בעירייה מסרבים להחזיר אותו" טוענת הסבתא. "אני לא מבינה איך הם לא רואים סבל של אנשים ואכפת להם רק מהכסף?".

מהעירייה טרם נמסרה תגובה.