כל הורה שמביא את ילדיו לגן רוצה להאמין שהוא מביא אותם למקום הבטוח ביותר עבורם, על אחת כמה וכמה כשמדובר בילדים בעלי צרכים מיוחדים, שעלולים להיפגע בקלות. אבל בתקופה האחרונה מרגישים ההורים לילדי הגן "חבר חדש בא לגן" שהנוכחות בגן דווקא מזיקה להם.

מדובר בגן לילדי חינוך מיוחד ברחוב גלוסקין, לכיוון מזרח העיר. ההורים מעידים כי בחודשים האחרונים הילדים חוזרים הביתה כשהם מתגרדים ומתלוננים על עקיצות בגופם. לטענת אחד ההורים, חצר הגן מלאה ביתושים ובפשפשים, ולמרות שאושרה החלפת החול לדשא סינטטי- היא לא מתבצעת בגלל המתנה בתור.

לטענת אלי, הורה לילד המתחנך בחינוך המיוחד, מדובר בגן ילדים שבו ישנם שבעה ילדים הנמצאים על הרצף האוטיסטי, ועל כן הם נדרשים לחינוך צמוד ופעיל יותר.

הגן מוכה המזיקים | צילום: google earth

"הילדים רוצים לצאת לחצר, הם צריכים כמה שיותר גירויים חיצוניים ולא יכולים להיות סגורים בחדר. הבעיה היא שבגינה יש יתושים ופשפשים בארז חול, והם חוזרים עקוצים" הוא מסביר.

"הבן שלי לא יודע להתבטא עדיין, והוא מתגרד בלי להבין מה יש לו. העירייה ריססה במקום כי מצאה את הבעיה, אבל אמרה שצריך להחליף את הכל לדשא סינטטי כדי להיפטר מהמזיקים" הוא אומר.

"למרות שהמהלך אושר לא מתקינים את הדשא הסינטטי. כששאלנו למה זה מתעכב אמרו לנו שיש תור וצריך להמתין עד שיגיע התור שלנו- אבל בינתיים הילדים שלנו צריכים ללכת לגן, והם חוזרים יום יום עם עקיצות" הוא אומר.

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "גן חינוך מיוחד 'חבר חדש בא לגן' הוא אחד הגנים הראשונים שבהם הוחלפו משטחי החול לריצוף ודשא סינטטי. למעשה, מלבד ארגז החול, אין חול בגן. זאת ועוד, בימים הקרובים צפויים לחדש את החול בארגז הקיים".