ברוב הפעמים כאשר מזמינים טכנאי או איש אחזקה יש להמתין לבואו זמן רב, אם בכלל יגיע. אבל לא מעט מתושבי ראשון לציון מתלוננים על תופעה הפוכה, ומזיקה אפילו יותר: טכנאים או מתחזים לעובדי עירייה שמגיעים לביתם ודורשים להיכנס פנימה ממניעים שונים, שעלולים להיות פליליים.

תושבת העיר, המתגוררת ברחוב דבורה ברון הסמוך לרחוב רוטשילד, סיפרה ל"מיינט ראשון" את המקרה שחוותה לפני כשבועיים. היא מספרת שבבוקר אחד, כאשר הייתה בבית לבדה, נשמעה דפיקה בדלת הבית וכששאלה במי מדובר השיב לה אלמוני שהוא עובד עירייה.

האישה לא הבינה מדוע מגיע עובד עירייה לביתה, והוא טען שהוא מגיע בעקבות בקשה שהגישו להנחה בתשלומים לעירייה. היא השיבה לו שלא ביקשה שום הנחה, אולם הוא התעקש ואמר "אם לא הייתם מבקשים אז לא הייתי מגיע הנה", ושלף דף עם הפרטים המזהים שלה ושל בן זוגה.

בעקבות נחישותו והפרטים שהיו בידו האישה בתמימותה הכניסה אותו פנימה. היא מספרת כי הוא סקר את המקום, עבר בין כל החדרים בדירה, ולבסוף ביקש ממנה לחתום על טופס בו היא מאשרת שהעירייה תבוא לבדוק את הדירה.

לאחר שיצא האלמוני, הרגישה האישה שמשהו היה חשוד בהתנהגותו והתקשרה לבעלה. "שאלתי את בעלי אם הוא ביקש איזה הנחה מהעירייה כפי שהנחתי שקרה, אבל הוא אמר שלא ולא הבין על מה מדובר" היא מספרת.

טכנאי או נוכל? | המחשה: שאטרסטוק

האישה נלחצה בעקבות התשובה שקיבלה מבעלה, והתקשרה במהרה למוקד העירוני כדי לספר את השתלשלות העניינים. במוקד השיבו לה כי הם לא נוהגים לשלוח עובדים לבית של תושבים בגלל בקשות להנחה, בטח ובטח ללא ידיעתם, מה שהבהיר לה שמדובר במתחזה.

האישה הגדילה לעשות והגיעה ביום למחרת לבניין העירייה, כדי לברר אם בכל זאת מדובר בעובד מטעמה- אבל קיבלה תשובה חד משמעית שאף עובד מטעם עיריית ראשון לציון לא הגיע לביתה ברחוב דבורה ברון.

כשהתמונה התבררה, התקשרה האישה למשטרה וסיפרה כי אדם זר נכנס לביתה במרמה, נחשף למבנה ולתכנון הבית והוא יכול לעשות שימוש במה שראה למניעים פלילים כמו פריצה וגניבה.

להפתעתה, מוקד המשטרה השיבו לאישה כי היא לא היחידה שמתלוננת על כך, והתקבלו בתקופה האחרונה לא מעט תלונות מתושבי העיר עם סיפורים דומים. הומלץ לה להגיע ולהגיש תלונה בתחנת המשטרה בעיר, וכך עשתה.

"אני רוצה להזהיר כי אני כבר עשיתי את הטעות שלי. בעיר מסתובב בן אדם מבוגר ומתחזה לעובד עירייה שמבקש להיכנס הביתה כדי לאמת את הפרטים שלכם. זה יכול להיות מסוכן אפילו יותר כשמדובר בילדים. תזכירו לילדים ולאנשים מבוגרים לא לפתוח דלתות".

גם מהמשטרה נמסר שיש להקפיד על משנה זהירות, ותמיד לאמת את שם החברה ממנה הטכנאי טוען שהגיע, או לבדוק את שמו מול המוקד העירוני אם הוא טוען שנשלח מהעירייה.