מוות של אדם קרוב הוא תמיד קשה ומצער, וכדי להקל מעט על הכאב השתרש ביהדות מנהג השבעה- בו מגיעים חברים ובני משפחה לבקר ולנחם את קרובי המנוח.

אבל במקרה שהתרחש לאחרונה בראשון לציון המנחמים דווקא גרמו לבעיות מול השכן, שבעקבותיהן קרובי משפחה של המנוחה קיבלו צו הרחקה.

לפני כשבועיים נפל צער על משפחה ממרכז העיר, לאחר שאם המשפחה הלכה לעולמה. בעקבות זאת הקימו בני המשפחה אוהל אבלים גדול בסמוך לבית, ובמהלך היום הגיעו חברים רבים לנחם את בני המשפחה, שישבה שבעה.

לטענת אחד השכנים, דיירי השכונה מצאו את עצמם בבעיה גדולה במהלך השבעה, מאחר שהחניות הפרטיות שלהם נתפסו על ידי המנחמים הרבים שהגיע למקום.

כעבור יומיים של קושי במציאת חנייה, הגיע השכן לאוהל השבעה וביקש לדעת מי מהמבקרים חונה בחנייה הפרטית שלו.  לטענתו, אב המשפחה שישב באוהל ושמע את הדברים ביקש ממנו לעזוב מיד את המקום.

הכל התחיל מחסימת החנייה | המחשה: שאטרסטוק

לאחר מכן הבן הבכור קם מהכיסא שעליו ישב וניגש אליו בתנועה מאיימת, תוך שהוא מאיים לפגוע בו, ואנשים שהיו במקום תפסו אותו לפני שהצליח לפגוע בשכן המתלונן.

כאשר עזב השכן את המקום הוא שמע את האב צועק לעברו "חכה, אנחנו עוד נטפל בך". יומיים אחרי שהסתיימה השבעה פגש השכן את אחד מבני המשפחה שקרא לעברו: "לא שכחנו, אנחנו כבר נסתדר על מה שעשית לנו".

השכן חש מאוים מהדברים, חשש לשלומו, ולכן פנה לבית המשפט בבקשה להוציא צו הרחקה לבני המשפחה המאיימים. השופט נענה לבקשה ואסר על שני בני המשפחה ליצור קשר או להתקרב לשכן.