מסיבת יום הולדת מרגשת במיוחד נחגגה היום (ה') בבית הספר מקיף י'. תלמידים ומורים מבית הספר התגייסו, יחד עם מנהל החינוך, מחזיק תיק הצעירים דורון אוזן ופעילים חברתיים בעיר, וארגנו מסיבת הפתעה שמחה במיוחד לרבקה וייס- ניצולת שואה ערירית מראשון לציון.

רבקה וייס, בת 93, הצליחה לשרוד את השואה- אך איבדה את משפחה. היא מתגוררת עם המטפלת שלה בשכונת רמת אליהו, ואין לה ילדים או קרובי משפחה.

רבקה מתניידת בכיסא גלגלים, אבל זה לא עוצר אותה: היא מלאת שמחת חיים, לבבית, מעודכנת בחדשות ואוהבת לצאת ולבלות מחוץ לבית (ככל שהדבר מתאפשר).

זיו נחמה, בן 40 מראשון לציון, הוא פעיל עירוני מוכר שהתנדב במספר מקומות. הוא הכיר את רבקה לפני כשנה באמצעות מכרה משותפת, ומאז הוא נמצא איתה בקשר הדוק- הם יוצאים יחד לבילויים, והוא גם מגיע לבקר אותה לא מעט בביתה.

זיו נחמה ורבקה וייס במסיבה | צילום: פרטי

לכבוד יום הולדתה ה-93 החליט זיו לארגן מסיבת הפתעה לידידתו, ובזכות התגייסות של אנשים שהסיפור נגע לליבם, המסיבה הפכה לאירוע גדול. "בהתחלה תכננתי לארגן לרבקה משהו קטן עם כמה חברים" מספר זיו.

"לפני כשבוע פגשתי במקרה את קרן אלהרר ממנהלת הנוער בעירייה, והיא שאלה אותי מתי נארגן משהו ביחד- וכך הגיע הרעיון להרים חגיגה גדולה עבור רבקה".

העוגה של רבקה. הכל בהתנדבות | צילום: זיו נחמה

המסיבה התקיימה בבית הספר מקיף י', בזכות שותפים ומתנדבים שהתגייסו לעזור. זיו וקרן יצרו קשר עם מנהלת בית הספר מקיף י' יהודית עפרון, שתלמידיו חזרו מפולין רק בשבוע שעבר. כך הוחלט ששם תתקיים המסיבה, ושהתלמידים יגיעו לשמח את רבקה וייקחו חלק בהכנות.

נוסף לכך, מספר מתנדבים שמעו על היוזמה ולא יכלו להישאר אדישים: מירי אשכנזי עם רכבה המיוחד הסיעה את רבקה, אופיר אוזן הדפיס שלטים מיוחדים לאירוע, ועזר לגייס בלונים מחברו טובי וזר פרחים לראש, ואליחי כהן, הגיע גם הוא כדי לנגן ולהנעים את זמנם של החוגגים.

כצפוי, החגיגה הייתה מרגשת במיוחד. "רבקה פרצה בבכי כשהיא ראתה את כל מה שכולם הכינו בשבילה, היא התרגשה מאוד- וכך כמובן גם אנחנו, התלמידים בבית הספר וגם המבוגרים" מספר זיו.