להחלטה על גירושין יכולות להיות מגוון סיבות, אבל התערבות חברות של האישה היא לא מהנפוצה שבהן. למרות זאת, זה מה שקרה לתושבת העיר: צעירה המתגוררת במזרח העיר טוענת כי התערבות של חברותיה הובילה אותה להתגרש מבעלה.

אבל בניגוד לתמיכה שציפתה לקבל מהן, לאחר שהתחיל תהליך הגירושין הן צידדו דווקא בבעל, הגיעו לביתם המשותף כדי לפגוש אותו, ואחת מהן אפילו תקפה אותה פיזית.

מדובר בצעירה בת 21, נשואה ואם לתינוק. בשבוע שעבר היא פנתה לבית המשפט וסיפרה את הסיפור המלא, שטחה את טענותיה נגד "החברות" וביקשה לקבל צו הרחק מהן כדי שלא יפגעו בה ולא יתערבו בחייה.

לטענתה, שתי חברותיה, גם הן בנות 21, הסיתו אותה נגד בעלה במשך זמן רב ועודדו אותה להתגרש ממנו. לאחר תקופה היא השתכנעה שהן צודקות, והחליטה לפתוח בהליך גירושין נגד הבעל.

המחשה: שאטרסטוק

יחסיה איתן הגיעו למשבר בויכוח שהתרחש לפני שבועיים, בו הרשו לעצמן החברות להביע ביקורת על אופן הגידול של הילד ולריב עם אימו על כך. לטענתה, "אין להן ילדים, הן לא מבינות בעניין, ואין להן זכות להטיף לי איך לנהל את חיי".

אחרי הויכוח המתלוננת הלכה לעבודתה, וכשחזרה הביתה נדהמה למצוא את שתי החברות איתן רבה שוהות בבית בחברת בעלה, אחרי שבמשך תקופה ארוכה שכנעו אותה כמה הוא נוראי. כשחזרה, בעלה כעס וצעק עליה לדבריה, לאחר שחברותיה סיפרו לו שהן רק רצו בטובתם והיא בתגובה רבה איתן.

"כשחזרתי הביתה הופנו כלפיי צעקות והאשמות, כאילו עשיתי פשע" היא מספרת. אז הבינה שמדובר בעניין דו צדדי, והחברות הסיתו את בעלה נגדה- בדיוק כמו שהיו עושות לה. בין הבעל והאישה התפתח ויכוח, והחברות הוסיפו את שלהן והתערבו לטובת הבעל.

"השיא היה כאשר רציתי ללכת לחדר ואחת מהן תקפה אותי- היא משכה לי בשיער, הפילה אותי לרצפה והשאירה לי סימן על היד" מספרת האם. ההתנהגות האלימה שהופנתה נגדה גרמה לה להגיש בקשה לקבלת צו הרחקה נגד שתי החברות. הן גרות בקרבת מקום, והיא מפחדת שיגיעו לביתה ויפגעו בה או בבנה.

לאחר ששמע אץ טענותיה השופט קיבל את דבריה, ופסק על צו הרחקה כנגד החברות למשך שבוע, עד שיתקיים דיון בו יציגו את הצד שלהן בעניין.