נאמר כי "החיים והמוות ביד הלשון", ובעידן של פייסבוק והרשתות החברתיות, שבו כל אחד יכול לפרסם כרצונו, האמרה רלוונטית יותר מתמיד. תושב ראשון לציון חש זאת היטב לאחרונה, לאחר שהוצג כפדופיל ברשתות החברתיות למרות קביעת המשטרה כי לא עשה דבר פסול.

התובע, תושב ראשון לציון, הוא הבעלים ומנכ"ל של חברה למוצרי אבטחה. בעקבות הפרסומים הכוזבים נגדו, הוא החליט לתבוע את האדם שפרסם את פרטיו והציג אותו כפדופיל בסך 100 אלף שקלים בגלל לשון הרע.

מקור התביעה הוא בקבוצת פייסבוק שנקראת "נתפסו על חם", בה פועלים "ציידי פדופילים"- אנשים המתחזים לנערות ונערים צעירים, מתכתבים עם אנשים מבוגרים ולאחר מכן מפרסמים את תוכן השיחות בקבוצה, על מנת להזהיר את הגולשים מפני מבוגרים המנהלים שיחות מיניות עם קטינים.

אחד ממנהלי הקבוצה, המגדיר את עצמו כ"צייד פדופילים", החל לנהל שיחה עם תושב העיר בצ'אט באינטרנט. בתחילת השיחה הוא הציג את עצמו כבן 18, אולם לאחר שעברו להתכתב בווטסאפ הוא "התוודה" והציג את עצמו כבן 14.

מרכז הייטק במיוחד לנוער. אילוסטרציה: shutterstock

לאחר שינוי הגיל טען המנכ"ל שחש לא בנוח כאשר "הנער" ניסה לשוחח איתו על תכנים מיניים. הוא החל לחשוד, ומבדיקה שערך גילה שמדובר במתחזה, והפסיק לשוחח עימו. ה"צייד" בתגובה הגיש תלונה למשטרה בה האשים את המנכ"ל שהוא פדופיל, אבל אחרי בדיקה מעמיקה של המשטרה התיק נגדו נסגר ללא אישומים.

למרות קביעת המשטרה, "צייד הפדופילים" פרסם את שיחתו עם תושב העיר ואת פרטיו האישיים, והציג אותו כפדופיל. אחד הגולשים שנתקלו בפרסום, תושב רחובות, החליט לשתף את הפרטים בעמוד הפייסבוק שלו, ואף הוסיף שיש להיזהר מפני אותו אדם.

המנכ"ל, תושב העיר, פנה אל הגולש מרחובות והסביר לו שמדובר בתלונת שווא ושהמשטרה קבעה שאינו אשם- אבל האיש לא השתכנע, וגם אחרי שהוסבר לו המצב פרסם את פרטי המנכ"ל פעם נוספת, וחזר על הטענה שמדובר בפדופיל.

בעקבות הפרסומים, שפוגעים בשמו הטוב, המנכ"ל הגיש השבוע תביעת לשון הרע נגד הגולש שפרסם את פרטיו, בסכום 100 אלף שקלים.