הקיץ ידוע כעונת הפעילות המרכזית של היתושים, בה רבים סובלים מעקיצות יתוש. אומנם הקיץ כבר הסתיים ופינה את מקומו לסתיו- אבל היתושים מסרבים להתפנות.

בשבועות האחרונים הרשתות החברתיות הוצפו בתלונות של תושבי העיר על עקיצות יתושים חוזרות ונשנות, בעיקר אצל ילדים ותינוקות.

"זה בלתי אפשרי לחיות ככה. כולנו בבית מתגרדים, מלאים בעקיצות", אומר אורן קמיאנסקי מראשון לציון, שהוא ורבים נוספים מתושבי העיר סובלים לאחרונה ממתקפת יתושים קשה. התושבים מתלוננים כי המצב הפך לבלתי נסבל, והעירייה מצדה הוציאה הנחיות לצמצום מכת היתושים.

המחשה: שאטרסטוק

בשנים האחרונות התלוננו התושבים כמה פעמים על מתקפת יתושים, בהם ה'נמר האסיאתי'. לפני כארבע שנים הצליחה העירייה לאתר את מקור הבעיה בשפד"ן ובעזרת ריסוס מתאים וציוד להדברת מזיקים הצליחה להתגבר על המפגע. מאז התלונות הלכו והתמעט, עד שבחודש האחרון חזרה מכת היתושים לפגוע בתושבים.

"אני מרגיש אסיר בבית שלי", מספר אורן קמיאנסקי, "דווקא בתקופה הזו שהחום יורד ואפשר להפסיק את השימוש במזגן, אני לא יכול לפתוח את החלונות. אנחנו כל הזמן עם חלונות סגורים, בלי אוויר, כי אני יודע שאם אפתח אותם אז כל הבית שלי ישרוץ יתושים".

לטענת תושבים שהתלוננו בעירייה, נאמר להם כי נמצא מקור חריג בנחל שורק שגרם למפגע המדובר. במקביל החלה העירייה לפרסם הנחיות להתמודדות עם המזיקים. "ראשון לציון מייבשת את הנמר האסיאתי", נכתב בהנחיות, שהמרכזית בהן היא ייבוש כל מקור מים שגורם להתרבות היתוש.

מהעירייה נמסר בתגובה: "נמצא מקור דגירה בנחל שורק, שאינו בתחום השיפוט של העירייה. יחידת ההדברה בעירייה העבירה דרישה לאיגוד ערים לאיכות סביבה דרום יהודה, שכבר ביצע הדברה במקום. אנו מצפים שתהיה רגיעה בימים הקרובים".