דיון מורכב ורגשי צפוי להתקיים השבוע בבית משפט השלום בראשון לציון, בעניינו של תושב העיר שתקף באלימות חמורה את אשתו ואם ילדיו, ולא נרתע מלעשות זאת כשהם צופים במעשה.

מדובר בגבר בן 38 שמתגורר עם אשתו וילדיו בשכונת רמב"ם במזרח העיר. לילה אחד, התפתח ויכוח בינו לבין אשתו סמוך לשעת חצות, על רקע קנאתו אליה. הרוחות בוויכוח התלהטו מהר מאוד, והוא הוביל להתנהגות אלימות ביותר מצד הבעל.

על פי כתב האישום, במהלך הויכוח הניח הגבר את ידיו על צווארה של אשתו וניסה לחנוק אותה, ולטענתה אף הכה אותה בעזרת בקבוק ויסקי שהיה כמעט ריק ופגע בפניה. האיש לא הסתפק בזה והניף כיסא כדי לפגוע בה.

האישה גילתה ערנות ואחזה בכיסא כדי שלא יפגע בה, ובתגובה הוא נשך את זרועה. לאחר מכן הוא ניגש למטבח הבית, שם פתח את ארון הכלים. בשלב זה החלה האישה לחשוש לחייה, פן הבעל אחוז הטירוף ידקור אותה באמצעות כלי חד. היא ניסתה להיאבק בו, והוא גרר אותה עד חדר הילדים כאשר היא זועקת ומתחננת שיפסיק.

המחשה: שאטרסטוק

העובדה שהילדים שהו בחדרם והיו נוכחים למעשה לא הרתיעה את הבעל, שהמשיך לנסות ולהכות אותה מול הילדים המבוהלים. למשמע הצעקות בבניין הוזעקו שוטרים למקום, שהיו צריכים לעצור את הבעל כדי שיפסיק לפגוע באשתו. 

כתוצאה מהאלימות, נגרמו לאישה חבלות בכל גופה והיא נזקקה לטיפול רפואי. למרות הוכחה ברורה זו, בחקירתו הבעל הכחיש את המיוחס לו. סנגורו אישר כי הבעל גרם לאשתו את החבלות, אך טוען שאין סימנים לכך שהוא השתמש בבקבוק, בגלל אופי הפציעות ובגלל שאין עדות לכך שהייתה רטובה או הריחה מאלכוהול.

כך או כך, בעקבות התקיפה הגיעה האישה לבית החולים שם נזקקה לטיפול, וכמובן שהמצב הלא פשוט השפיע וישפיע לרעה על הילדים שנכחו בבית. מעצרו של החשוד הוארך מספר פעמים, והשבוע כאמור יתקיים דיון בעניינו.