אירוע אלים במיוחד התרחש לאחרונה בשכונת רמת אליהו: איומים בסכין, קללות, וטענות על תקיפה באלות- וכל זה התחיל בגלל בקשה פשוטה לסיגריה.

ראשית המקרה לפני כשבועיים, כאשר קבוצת נערים מרמת אליהו ישבו יחד באחד הרחובות בשכונה בשעת לילה. מעט אחרי חצות עבר בסמוך אליהם צעיר בן 29 ממוצא אתיופי, המתגורר בשכונת רמב"ם במזרח העיר.

על פי בקשת המעצר, הצעיר שאל את הנערים אם למישהו מהם יש סיגריה לתת לו, ומכך התחיל כל הסכסוך. לטענתו, הנערים ניצלו את ההזדמנות והחלו להתנכל לו, לקלל אותו, ובין היתר לעגו לו וקראו לו בכינויי גנאי בגלל צבע עורו.

המחשה: שאטרסטוק

החשוד כעס מהקריאות הגזעניות כלפיו, ועל פי החשד בשלב הזה הוציא סכין ואיים על אחד הנערים, שהחל לזעוק לעזרה. אימו של הקורבן שעליו איים החשוד יצאה מהבית, והחלה לצעוק לעבר הצעיר. לטענתו, היא צעקה לעברו "כושי, אתה לא צריך להיות פה" וקריאות פוגעניות נוספות, והזעיקה שוטרים שלקחו את הצעיר לתחנת המשטרה.

בחקירתו טען החשוד שהנערים רחוקים מלהיות תמימים. הוא אמר שהם הביאו אלות וגז מדמיע ונאבקו בו איתם, ולכן היה חייב להגן על עצמו בקטטה.

לאחר חקירתו הובא הצעיר להארכת מעצר בבית משפט השלום ראשון לציון, שם הוחלט לשחררו למעצר בית.

סנגורו של החשוד, עו"ד אלון קריטי, אמר בדיון הארכת מעצר: "אין מחלוקת שהיו בין הצדדים חילופי מילים שאין בהן כבוד גדול. יחד עם זאת, חשוד לציין שאימו של אחד הנערים הגיעה והחלה לגדף את החשוד, והוא בחר לעזוב את המקום כאשר בידי המתלוננים היו אלות וגז מדמיע.

"אין כל ראיה לכך שהחשוד החזיק סכין, האם אמרה שהיא ראתה סכין והיא נחקרה על גרסתה. בוודאי שנוכח למתלונן להגיד שאיימו עליו בסכין, לאור התנהגותו הברוטלית ובחירתו לתקוף את מרשי על רקע צבע עורו. מדובר בבחור שעושה את כל המאמצים להשתלב בחברה מאז גיל 13, ועלינו לסייע בכך".