הורים לילדי הגן 'אני הולך לגן' באשכול הגנים בשכונת נחלת יהודה חוששים כבר זמן מה לשלוח את ילדיהם לגן. הסיבה: נחש שהתגלה בארגז החול בגן וטרם נלכד. "ביקשנו מהעירייה להחליף את החול כדי לוודא שלא נשארו שם ביצים, ורק אחרי חודש הם הסכימו", סיפרה אחת האמהות.

יעל, אמא לאחד הילדים בגן, מספרת על המקרה המפחיד: "מדובר באשכול של שלושה גנים, והבן שלי לומד בגן בשם 'אני הולך לגן'. לדברי הגננת, הילדים יצאו לחצר ורצו לשחק בארגז חול שהיה מכוסה", סיפרה יעל.

"כשהיא הסירה את הכיסוי מארגז החול היא הבחינה בנחש ארוך שהתפתל בחול ומיד נמלט. הגננת מיהרה להכניס את הילדים לגן והזעיקה את לוכד הנחשים העירוני".

לא ברור אם הנחש ארסי או לא | המחשה: שאטרסטוק

לוכד הנחשים סרק את השטח, אבל לא מצא את הנחש. "אין לנו תיעוד שלו לכן ואנחנו לא יודעים אם מדובר בנחש ארסי או לא", אומרת יעל. "בכל מקרה זה פחות רלוונטי כי עצם ההימצאות של הנחש מפחידה. מאז אני מזהירה את הבן שלי בכל בוקר מחדש שיימנע מלהגיע למקומות חשוכים או נסתרים מחשש שמסתתר שם נחש, מכייון שהוא לא נתפס".

ההורים והגננת ביקשו מהעירייה להחליף את החול בארגז מחשש שיש בו ביצי נחש, והעירייה סרבה בהתחלה. רק אחרי חודש שמהלכו לא אפשרה הגננת משחק בארגז הוחלף החול. מסתבר שזה לא המקרה היחיד, ותלונות נוספות ככל הנראה הוגשו בתקופה האחרונה לעירייה.

הגן בו נמצא הנחש

מחזיק תיק הצעירים והנוער בעיריית ראשון לציון, דורון אוזן, הגיש הצעה לסדר בנושא. "בעקבות תלונות עבר הותקנו בגנים יותר ויותר משטחים של דשא סינתטי, אבל לארגזי החול עדיין יש ביקוש. הגשתי הצעה לסדר שתחייב את גירוף החול והחלפתו לעתים קרובות כדי שלא יהיה מצב שבו נחש או חרקים יוכלו להימצא בו".

מהעירייה נמסר בתגובה: "למקום נשלח לוכד נחשים מוסמך שסרק את כל שטח הגן ולא אותר בו נחש. על פי התיאור של צוות הגן, מדובר בנחש שאינו ארסי ושאינו מתחפר בחול. כמו כן, תקופת ההטלה והבקיעה של ביצי נחשים חלפה עוד בטרם מועד האירוע, ולכן אין כל חשש לביצים או לנחש בארגז החול".