מחממים את הלב: פעם נוספת, תושבי ראשון לציון מוכיחים את חוזקם בהתנדבות ותרומה למען הזקוקים לכך- והכול בעקבות פוסט מרגש שהופץ בקבוצות פייסבוק.

הפוסט המדובר פורסם ביום שישי האחרון, וכתבה אותו אמא לילדה שנעזרת במכשיר שמיעה. לדבריה, ביום שישי הבת שיחקה בגינה מול העירייה, ומכשיר השמיעה (שתל) נפל מאוזנה תוך כדי משחק. כשהתברר כי המכשיר נפל החלו ההורים לחפש אותו בכל המקום- אך החיפושים לא צלחו.

למכשיר השמיעה יש תפקיד קריטי עבור הילדה. שני הוריה חירשים ואילמים, שמצליחים לגדל בהצלחה חמישה ילדים. באמצעות המכשיר היא עוברת שיעורים מיוחדים שמסייעים לה לשמוע, להבין, ולתקשר טוב יותר, ובלעדיו היא לא יכולה להתקדם בשיעורים הללו, שמשפיעים מאוד על התפתחותה.

לכן, פנתה האם לפייסבוק וביקשה מהגולשים לסייע ולעדכן אותם אם הם מוצאים את המכשיר היקר. תושבים רבים נחשפו לפוסט ושיתפו אותו, אך למרות המאמץ המכשיר לא נמצא.

הילדה שאיבדה את מכשיר השמיעה | צילום: פרטי

הסיפור נגע לליבם של קוראים רבים, ואחרי שלא הצליחו לאתר את המכשיר האבוד הם החליטו לעשות מעשה- ולהתחיל לגייס כספים לטובת קניית מכשיר חדש. מיטל כהן, פעילה חברתית בעיר, הייתה מהראשונים שהפיצו את הבקשה לגיוס כספים עבור מכשיר חדש.

"יצרתי קשר עם ההורים ולצערי מכשיר השמיעה לא נמצא. הילדה בוכה ומבקשת משהו שנחשב לבסיסי אצל רובנו- לשמוע", כתבה מיטל, והוסיפה: "מהשיחה עם ההורים הבנתי ששתל (מכשיר שמיעה) חדש עולה יותר מ-20 אלף שקלים, סכום שכרגע לא בר השגה להורים.

"אני מנסה לעזור להורים לגייס את הכסף ולהחזיר לילדה את השמיעה. אשמח אם תפגינו אהבת חינם ותהיו חלק מהמאמץ. אם כל אחד יתרום רק עשרה שקלים ביחד נגיע לסכום שדרוש לקניית מכשיר או לפחות לרובו, ונוכל לסייע להורים ולילדה לחזור למסלול".

השתל שאבד | צילום: פרטי

כאמור, תושבים רבים התגייסו למאמץ ופתחו את הלב ואת הכיס. פעילים נוספים שיתפו את הפוסט, ורבים עדכנו לגבי התרומה שנתנו. נכון להיום (ד') עדיין מתבצע גיוס הכספים, על מנת לסייע להורים ולאפשר רכישה של מכשיר שמיעה חדש.

פרטי חשבון בנק: בנק יהב, סניף 120, מס' חשבון 438380 על שם רחל מרום (האמא של הילדה).