המחשה: שאטרסטוק

   

ריבים בין שכנים מתרחשים לא מעט בעיר, בעיקר אצל תושבים שגרים בשכנות כבר זמן רב. אבל בשכונת רמב"ם התפתח סכסוך חמור בין צעיר בגיל 32 לשכנתו בת ה-44, שמתגוררת בבניין ארבעה חודשים בלבד. בזמן הזה הספיקה לטענתו לאיים עליו, לתקוף את אימו, ולהאשים אותו בשריפה ובאונס.

הכול התחיל כאמור לפני ארבעה חודשים, כשהאישה עברה להתגורר בבניין בשכונת רמב"ם. מסיבה שאינה ברורה, תוך זמן קצר נרקמה יריבות בינה לבין השכן, יריבות שלטענתו חצתה כל גבול. "היא צועקת עליי בכל פעם שהיא רואה אותי, מקללת אותי ואת אימי, וגם משתמשת באלימות פיזית" הוא אמר.

לדבריו, הוא הזעיק מספר פעמים את המשטרה כדי שתסייע לו להתמודד עם השכנה הבעייתית, אך בכל פעם היא נעצרה ושוחררה ביום למחרת. זה מה שהוביל אותו בסוף השבוע האחרון לפנות לבית משפט השלום בראשון לציון ולהגיש בקשה דחופה לצו הרחקה נגדה.

המקרה ששבר את גב הגמל מבחינתו התרחש בשבוע שעבר, כאשר לטענתו השכנה החלה לקלל אותו ולזרוק אבנים עליו ועל בן דודו שהיה עימו. לתדהמתם, לאחר זריקת האבנים היא החלה להתפשט וצעקה שהשכן אונס אותה.

בנוסף, הוא טוען כי שלושה שבועות קודם לכן השכנה התנפלה על אימו וקיללה אותה עד שהגיעו שוטרים למקום. במקרה אחר סיפר כי היא יצאה לחדר המדרגות של הבניין כשהיא עירומה ואוחזת סכין בידה, ולא נתנה לאף אחד לעבור. כמו כן, לפני כשבועיים פרצה שריפה בבניין- והיא האשימה את השכן שהוא מנסה להצית את דירתה.

בדיון שנערך בבית משפט השלום בעיר אמר: "אני סופג מהשכנה הטרדות בלתי פוסקות. בכל פעם מגיעים שוטרים, עוצרים אותה, ומשחררים אותה זמן קצר לאחר מכן, לכן אני דורש צו הרחקה. אני מבקש שהיא תתרחק ממני ומבתי בת ה-4".

בית המשפט קיבל את בקשתו והוציא צו הרחקה ומניעת הטרדה עד השבוע הבא, אז יתקיים דיון בהשתתפות השכנה.