מלחמת גרסאות: תושבת שכונת נווה חוף במערב העיר הגישה לבית המשפט צו למניעת הטרדה כנגד גבר הצעיר ממנה ב-13 שנים איתו ניהלה מערכת יחסים קצרה.

לטענתה, מאז שהשניים נפרדו הוא ממשיך ליצור איתה קשר באופן אובססיבי. הוא לעומת זאת טוען שהיא משקרת ומסבכת אותו בדברים שלא עשה.

תחילת הפרשה לפני ארבע שנים, אז הכירו הגבר, תושב רחובות בן 37, והאישה, כבת 50. הם ניהלו מערכת יחסים למשך מספר חודשים ולאחר מכן החליטה האישה להיפרד מבן זוגה.

לטענתה, מאז הוא אינו מרפה ממנה וממשיך לנסות ליצור איתה קשר בכל דרך אפשרית, למרות שאינה מעוניינת בכך. מסיבה זו, הוצא נגדו צו הרחקה ממנה בעבר.

לאחר הפרידה פנה אל המתלוננת חברו של האיש בבקשה שתיפגש איתו ותנסה לסייע למצבו הנפשי הירוד, וממפגש זה לטענתה החלה הבעיה. "נפגשתי איתו כי דאגתי, והוא חשב שיש אפשרות שנחזור לקשר. זו הייתה טעות, משם החלה כל האובססיביות" אמרה.

המחשה: שאטרסטוק

לטענתה, האיש אלכוהוליסט ומרבה ליצור איתה קשר בדרכים שונות. "הייתה תקופה שהוא עקב אחרי, והסתכל לאן אני הולכת ומתי. הוא מתקשר אליי ושולח הרבה הודעות, בעיקר בשעות הלילה המאוחרות. הוא מתקשר גם מטלפונים של חברים ושל אחיו" אמרה לבית המשפט.

לטענתה האישה, הוא לא מסתפק בשליחת הודעות אליה. "הבת שלי סיפרה לי שהוא שלח הודעות גם לה, ובכל פעם שאני מתחילה מערכת יחסית חדשה הוא יוצר קשר עם הגברים בטלפון או פייסבוק, מאיים עליהם ומטריד אותם עד שהם מנתקים איתי קשר" היא סיפרה.

הנאשם מצידו טען השבוע בבית המשפט שמדובר בשקרים, ושנעשה לו עוול. עורך דינו ביקש להציג הודעות שהאישה שולחת אליו, ולהוכיח שהיא זו שיוצרת קשר עם הגבר. "מההודעות שלה התחיל מחול השדים, והוא סובל ממנו".

הנאשם אמר: "היה לי צו הרחקה ממנה לפני כשנה, והיא לא ראתה אותי מאז, לא פניתי אליה. היא הולכת למשטרה, עוצרים אותי ופותחים לי תיקים. לא מקבלים אותי לשום מקום עבודה בגלל השקרים שלה. אם מישהו פונה אליה והיא חושבת שזה בשמי, פה הבעיה."

הדיון התקיים השבוע, והשופטת החליטה להשאיר את צו ההרחקה בתוקף למשך שלושת החודשים הקרובים. הגבר הסכים שלא ליצור גבר עם המתלוננת בשום דרך, ולא עם אף אחד שקשור אליה, והשופטת ציינה שאם האישה תיצור איתו קשר כמו שטען- שיפנה לבית המשפט.