ללא מצפון: בשבוע האחרון תוכנן להתקיים בבית המשפט דיון בעניינו תושב ראשון לציון אשר מואשם בכך שפרץ להוסטל הטיפולי בבאר יעקב ושדד מסמכים ורכוש מתוך מבנים שבהם התגוררו מטופלים.

הוסטל "היסמין" בבאר יעקב מיועד לנשים וגברים בגילאי 40-70 המתמודדים עם בעיות נפשיות וקשיים פיזיים ברמות שונות. חלקם יכולים לתפקד באופן עצמאי ורק זקוקים לפיקוח, וחלקם זקוקים לליווי צמוד, מה שהופך אותם ל"טרף קל" עבור פושעים ושודדים, שלא צריכים להפעיל יותר מדי מאמץ כדי לפרוץ ולשדוד את חדריהם.

למסקנה הזו הגיע גם תושב העיר, כבן 50, שיש לו עבר עשיר בפריצות ועבירות- הוא הורשע כבר 10 פעמים בעבירות שונות, בניהן עבירות סמים ורכוש. האיש הבין שיש לו הזדמנות לבצע פריצה יחסית קלה שהסיכון להיתפס בעקבותיה נמוך- אבל כנראה לא מספיק נמוך, והוא נתפס עוד באותו הערב.

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, לפני כחודש הגיע הנאשם לפנות בוקר להוסטל היסמין בבאר יעקב. הוא פרץ לשני מבנים שונים בהם מתגוררים פגועי נפש בזמן שהדיירים ישנו. הוא חיטט בחפציהם, ולבסוף לקח מסמכים שונים ורכוש יקר ערך, בין היתר שעון יקר של אחד המטופלים במקום.

השעון יקר הערך שנגנב מההוסטל | צילום: דוברות המשטרה

לאחר הגניבה הצליח לברוח מהמקום, אבל עוד באותו הערב נתפס ברחוב ז'בוטינסקי בבאר יעקב כשהוא עונד את שעון היד שגנב ממבנה אחד, ובחיפוש בכיסו אותר כרטיס רב קו אשר נגנב ממבנה שני.

הוא נלקח למעצר ונחקר, ולאחר שהוארך מעצרו הוגש נגדו כתב אישום והוא שוחרר למעצר בית תחת פיקוח של אביו. ביום שלישי האחרון נקבע להתקיים דיון בעניינו, עורך דינו הגיע לאולם אך הנאשם עצמו לא נכח. מבדיקה עלה כי הוא הפר את מעצר הבית ועזב את בית אביו, ולכן הדיון נדחה ליום שלישי הקרוב.

 בבקשת המעצר נגדו נכתב כי החשוד מסוכן לביטחון הציבור ולרכושו, לאור העובדה שביצע עברות רכוש באישון לילה. "חומרה יתרה ניתן למצוא בכך שבחר לפרוץ להוסטל המאכלס אנשים מבוגרים בגילם, תשושי נפש...ביצע גניבה מעל ראשם, עת הם ישנים במיטותיהם כשהוא מתהלך במקום באין מפריע".

כמוכן נכתב על הרשעותיו הקודמות: "סיגל לעצמו אורח חיים עברייני ומתקיים מעבירות רכוש כשהוא אינו נרתע מהליכים פליליים, עונשי מאסר ממושכים או מאסרים על תנאי אשר מרחפים מעל ראשו, דבר המחזק את המסוכנות הנשקפת ממנו. לחובתו של הנאשם 10 הרשעות קודמות ביניהן  עבירות סמים ורכוש".