לא מעט אנשים מתנגדים לשימוש ולמכירת סמים, אבל תושב ראשון לציון ממזרח העיר לקח את ההתנגדות צעד אחד קדימה. מדובר בגבר בן 32, תושב שכונת קדמת ראשון, שאיים על בעל קיוסק וניסה להצית קיוסק נוסף בבעלות אותו איש, לטענתו רק כדי לגרום לו לחדול ממכירת סמים. לאחר האירוע השני הוא נעצר והוגש נגדו כתב אישום.

מכתב האישום עולה כי בלילה אחד לפני כשבועיים, קרוב לחצות, הלך ברחוב הנאשם כשהוא נושא עליו נשק קר ונכנס לקיוסק ברחוב פינסקר בשכונת אברמוביץ', שבו עבד בעל המקום. על פי החשד, הנאשם אחז שני סכינים בכל אחת מידיו, הצמיד לגופו מספריים בעזרת חגורה, ועל גבו היה תיק ובתוכו מברג.

וכך, כשהוא מצויד בכלי נשק לרוב, הטיח הנאשם את הסכין על הדלפק, צעק בקולי קולות ואמר למתלונן כי ירצח אותו ואת בני משפחתו. למקום הוזעקו שוטרים אשר שמעו את הצעקות והבחינו בנאשם אוחז בסכינים. הצעיר נעצר, ולאחר חקירה שוחרר בבוקר מתחנת המשטרה בתנאי ערבות שלא ייכנס לחנות במשך שבועיים.

הקיוסק בו איים הנאשם על המוכר | צילום: google earth

אבל הנאשם לא חיכה הרבה, והפר את תנאי הערבות כבר למחרת. בסביבות השעה 20:00 נכנס הצעיר לחנות השנייה של המתלונן, ברחוב הרצל, ככל הנראה כשהוא תחת השפעת אלכוהול. המוכרת בקיוסק לא הכירה את אירועי הלילה הקודם, וכשה"לקוח" ביקש לרכוש בנזין היא הביאה לו בתמימות.

לאחר מכן הנאשם עבר בין מדפי המוצרים בקיוסק והשפריץ בנזין על המדפים והסחורה, ולקח מצת מהדלפק. כשסיים לשפוך את הבנזין הוא יצא וזרק את הבקבוק מחוץ לבית העסק.

שוטרי משטרת ראשון לציון הוזעקו למקום, הגיעו במהירות ועצרו את הנאשם. בחקירתו הודה במיוחס לו, אך טען שלא התכוון לפגוע באיש - ועשה זאת משום שבעל הקיוסק מוכר סמים, והאיש רצה שיפסיק לעשות זאת.

הנאשם הובהל לבית המשפט להארכת מעצר, ושם הוארך מעצרו עד שאתמול (ג') שוחרר ללא תנאים. הדיון הבא בעניינו נקבע ל- 27/11/17.

סנגורו אמר בדיון הארכת מעצר: "החשוד הוא לא עבריין... זה סיפור עצוב על אבא לילדים, נהג משאית שבזמן האחרון חווה התדרדרות אישית שצריך לטפל בה. האירוע הזה אינו ניסיון הצתה, אולי זה מעיד על קריאה לעזרה... אין שום אינדיקציה שהוא ניסה להדליק או ניסה להפחיד".