מבצע "הקש בדלת" המסורתי של האגודה למלחמה בסרטן יתקיים ביום שני הקרוב, 23.10.17, ובמסגרתו יצאו כ-2,400  תלמידי כיתות י' בעיר להתרים למען חולי הסרטן. כיום חיים בארץ מעל 260 אלף חולים במחלה, וככל שהמחקר והטכנולוגיה מתקדמים נתוני ההחלמה מעידים על שיפור.

עיריית ראשון לציון והחברות העירוניות: החברה הכלכלית, החברה העירונית לתרבות, נופש וספורט, החברה לבטחון ותאגיד המים מני"ב, יפתחו את המבצע עם הענקת תרומה מכובדת, שתצטרף למאות אלפי שקלים שנתרמו על ידי תושבי העיר בשנים האחרונות.

ראש העירייה, דב צור, ציין: "אנו גאים לקחת חלק בפעילות המבורכת של האגודה למלחמה בסרטן. בכל פעם אני נחשף לערבות ההדדית ולהתגייסות תושבינו למען מטרה נעלה זו ואני נפעם".

דב צור עם יו"ר האגודה למלחמה בסרטן בעיר רות אברמוביץ' | צילום: עיריית רחובות

המבצע הארצי מאפשר לאגודה להמשיך ולסייע לכ-200,000 חולים הנאבקים נגד המחלה. האגודה למלחמה בסרטן אינה נתמכת על ידי אף גוף ממשלתי ומתקיימת בזכות תרומות הציבור,  שעזרו לאגודה להגדיל את מספר האנשים הנרפאים מן המחלה ולשיפור ניכר באיכות חיי המטופלים.

הסניף המקומי בראשון לציון, בראשות רות אברמוביץ', נחשב לפעיל מאוד ומדי שנה מצליחים תלמידי העיר להעלות את היקף התרומות. בשנה שעברה היו שלושה בתי ספר שקיבלו גביעים על הצטיינותם ביום ההתרמה: גימנסיה גן נחום הוא בית הספר שהצליח להתרים הכי הרבה כסף ביום ההתרמה, כשתלמידי כיתה הצליחו להתרים יותר מ-22,600 שקלים.

 למקום השני הגיעה הגימנסיה הריאלית עם התרמה מכובדת ביותר של למעלה מ-18,600 שקלים, ולמקום השלישי קרית החינוך אמירים עם כמעט 15 אלף שקלים.

יו"ר הסניף בראשון לציון, רות אברמוביץ' הוסיפה: "כמדי שנה בחודש אוקטובר אנחנו מקיימים את יום ההתרמה הארצי של האגודה למלחמה בסרטן. עד היום הגענו בזכות התרומות להישגים חשובים במיגור המחלה הארורה הזו והיד עוד נטויה. אני קוראת לתושבים להרים את תרומתם לאגודה למלחמה אשר מסייעות במחקרים, רכישת מיכשור לבתי חולים, עזרה לילדים חולים המאושפזים ואינם יכולים לבקר בבית הספר, ברכישת מיחשוב ועוד. אני מודה לעיריית ראשון לציון  על שיתוף הפעולה ולתושבי העיר על תרומתם ועזרתם".

לתרומות ניתן לפנות לסניף האגודה בטלפון: 03-9565506