עם סיומה של תקופת החגים, בערב החג השני של סוכות, החליטו פעילים של "החזית לשחרור בעלי חיים" בראשון לציון לצאת במחאה נגד אכילת בשר, עם דגש על ארוחות החג המרובות שציינו בשבועות האחרונים.

הפעילים החליטו לבחור בדרך מקורית כדי להביע את מחאתם. לא עוד הפגנה רגילה עם שלטים, אלא מיצג מחאה ענק: הפעילים פתחו שולחן ארוך ועליו מפה לבנה, כשולחן חג. מספר פעילים לבושים בלבן ישבו לצדו ועליו כוסות יין, ומה שהבדיל אותו משולחן חג רגיל הוא נתחי בשר לא מבושל (שנאספו קודם לכן מפחים בשוק), והונחו על השולחן.

המפה והידיים של הפעילים היו מגואלים בדם מלאכותי. מאחוריהם עמדו פעילים עם שלטים "לא תרצח" ומספר פתגמים על תעשיית הבשר, ואחד הפעילים נאם במגפון ומדי כמה דקות השמיע את קולות בעלי החיים מבית המטבחיים, הממתינים לשחיטה- כל זאת לעיני העוברים והשבים, גם ילדים, שהיו במקום ועשו סידורים לפני החג.

אודליה כהן, ממארגני המחאה, סיפרה: "הגענו למדרחוב כדי להזכיר לאנשים שמאחורי ארוחת החג שלהם עומדים בעלי חיים עם נשמה, עם רגשות ועם רצון לחיות. עם פחד מכאב ובטח עם פחד למות. אותם בעלי חיים עברו גיהינום בחייהם וגיהינום במותם.

"מהרגע בו נולדו והופרדו מאימותיהם, דרך המסעות המפרכים שעוברים אם ממדינות רחוקות ואם ממשקים בארץ עד בתי המטבחיים ואותו תא עקידה, מתקן מפלצתי שכל כולו תוכנן והונדס כדי לקחת חיים. אם בשנת 2017 אנשים עדיין מוכנים לשלם כדי לאכול אותם אז אנחנו נהיה שם כדי להזכיר להם שהיו להם גם עיניים ולב."

כהן מוסיפה שהתגובות ברחובות היו מאוד מרגשות, העוברים והשבים עצרו, שאלו שאלות, צילמו תמונות וסרטונים ואף היו כאלה שהודיעו שזה הספיק להם כדי להוציא את הבשר מהתפריט.

מיצג המחאה במדרחוב | צילום: פרטי

זו לא הפעילות הראשונה של פעילי ראשון לציון. בחודש שעבר הם הגיעו לבית החולים וולפסון כדי לחלק כריכים טבעוניים לחולים במחלקות, "ולמעט תגובה או שתיים של אנשים שסירבו לקחת כריך למרות הרעב רק בגלל שהכריך טבעוני, כל שאר התגובות היו חמות ואוהדות".

יום לפני חלוקת הכריכים, הגיעו אותם הפעילים לקניון שרונים אחרי פסטיבל אוכל כדי למחות על אכילת בשר, אך שם לא אהבו את פעילותם ומאבטחי הקניון ניסו לפזרם. כשלא הסכימו הפעילים הותקפו, פרצה במקום קטטה אלימה, ובן 60 נחבל והובהל לבית החולים.