סגירת מעגל מרגשת עבור משפחתו של יאיר דורון ז"ל: יאיר כיהן כחבר מועצת העיר ותרם לעיר רבות בתפקידים שונים, רובם בהתנדבות, עד שנפטר ממחלה חשוכת מרפא. כעת מוכיחים בעיר שפועלו לא נשכח- ורחוב חדש שנפתח לאחרונה לתנועה נקרא על שמו.

הערב (ב') יחנך הרחוב בטקס חגיגי במעמד ראש העירייה דב צור ומ"מ ראש העירייה מר מוטי עג'מי, תפקיד אותו מילא יאיר בעצמו. הרחוב החדש נמצא בשכונת נחלת יהודה, ומחבר בין שדרות היובל ורחוב האורנים.

יאיר דורון ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

תרומת של יאיר לעיר התחילה עוד ב-1975, אז התגייס לאגף המודיעין במשטרת ראשון לציון ועסק במאבק בפשע בעיר. לאחר ארבע שנים הוא סיים את תפקידו ועבר למשרד חקירות, ובמקביל לכך עסק בפעילות פוליטית ענפה.

הוא כיהן כחבר מועצת העיר ראשון לציון במשך כ-20 שנה, ומילא תפקידים ציבוריים נוספים בעיר, בניהם: ממלא מקום ראש העיר, סגן ראש העיר, ממלא מקום יו"ר החברה העירונית , יו"ר כבאות והצלה ,יו"ר אגודת מכבי ראשל"צ ,יו"ר ועדת פרויקטים בכיבוי אש, ועוד- וכל זאת בהתנדבות .

אלמנתו של יאיר, איריס דורון, סיפרה: "חייו של יאיר שזורות ב-50 שנות היסטוריה של העיר ראשון לציון. יאיר ומשפחתו התגוררו בצריף קטן באזור בית הכנסת הגדול במעלה רחוב רוטשילד , שבחצרו הסתובבו חיות משק.

"כשהיה בן 4 עברה המשפחה לשיכון מפ"ם (היום שכונת רמז), שם את מגרשי הכדורסל והכדורגל בנו הם בעצמם. אז כמו בכל ימי חייו, הוא היה ידוע ברוחב ליבו ובחום האנושי שהקרין".

כבאיות שמודיעות על טקס חניכת הרחוב | צילום: באדיבות המשפחה

תכונות אלה אפיינו אותו כאמור גם בפעילותו למען הציבור. בנוסף לפוליטיקה, יאיר היה חבר בהנהלות מכבי ישראל ומכבי תנועה עולמית, ובתקופת כהונתו כיו"ר מכבי ראשון היה מיוזמי הקמת היכל הספורט העירוני- שאת פתיחתו הוא לא זכה לראות.

בנוסף, הוא יזם פרויקט של תחרות שחייה ארצית לגילאי 8-10, שהייתה היחידה בארץ לגילאים אלו, ומתקיימת עד היום. גם בניו של יאיר, תם ונוי, שחו באגודה של מכבי שחייה והשתתפו בתחרות.

יאיר נפטר במרץ 2004, לפני 13 שנים וחצי, אחרי התמודדות קשה עם מחלה חשוכת מרפא- והיה רק בן 56 במותו. אם היה מאריך שנים אין ספק שהיה תורם עוד עבור העיר שכה אהב, והבחירה לקרוא רחוב על שמו מעידה על הערכה והוקרה לפועלו המשמעותי.

בתור מחווה לשירותו ותרומתו למערך הכבאות בעיר, כדי להודיע ולהזמין את הציבור לטקס רכבי כיבוי אש נסעו בעיר עם כרזה ובה הפרטים על טקס חניכת הרחוב.