צעיר מראשון לציון הלוקה באוטיזם קשה הגיש תביעה נגד גולשת ברשת החברתית, לאחר שלטענתו היא לעגה לו וניצלה את תמימותו וחוסר כישוריו החברתיים. הוא טוען כי הדבר גרם לו לפגיעה נפשית ולאיבוד ביטחונו העצמי- ועל כן הוא תובע אותה בסכום 33 אלף שקלים.

הצעיר, בשנות ה־20 לחייו, נולד עם בעיית נשימה בשל המחלה הקשה סטיסטיק פיברוזיס, שמקשה עליו לנהל אורח חיים רגיל. לטענתו, בשל כל אלו ובשל אבחונו כלוקה באוטיזם בדרגה גבוהה, הוא לא למד לייצר כישורים חברתיים וההבנה שלו בקודים התנהגותיים לוקה בחסר, דבר שגם גורם לו הפעם לפגיעה קשה.

על פי כתב תביעה, שהגיש הצעיר בסיוע עורך דינו, הוא התחבר לאחרונה לרשת החברתית פייסבוק- שם הוא מוצא מקום לפרוק את מחשבותיו ומנצל את הפלטפורמה ליצירת קשרים עם אנשים. באחד הימים כתב הצעיר תגובה בפוסט שכתבה צעירה ובו הביע תמיהה על אמירה צינית שפרסמה.

השימוש רשת החברתית הביא לעוגמת נפש | המחשה: שאטרסטוק

יש לציין כי בשל בעיותיו של הצעיר הוא לא הבין את הציניות שבאמירה- וכך תוך דקות ספורות הוא הפך ללעג בקרב עשרות גולשים שלגלגו עליו והמשיכו בקו העוקצני, בגלל שלא הבין את הסיטואציה.

לטענת התובע, הצעירה שפרסמה את הפוסט המשיכה גם היא במסע העקיצות ותייגה חברים שלה על מנת שיצטרפו למסע ההכפשות מול הצעיר התמים. בסופו של דבר, הבין הצעיר כי הוא הפך למושא של בדיחות והחליט להתנתק מהרשת ולהתכנס בתוך עצמו בגל הכוויה שנגרמה לו, דבר שדרדר לדבריו את מצבו הנפשי.

לפני כחודש הגיש הצעיר תביעה נגד מפרסמת הפוסט, שלטענתו גרמה לכל השתלשלות העניינים וקידמה את הלעג על חשבונו במקום לשים לו סוף, ולכן היא צריכה לשאת בתוצאות.