נדמה כאילו בתקופה האחרונה התפרעות בבתי חולים הפכה ל"טרנד", אחרי תקיפת המאבטחים בבית החולים איכילוב. כעת נראה כי יש מקרה נוסף שכזה- תושב ראשון לציון שהגיע לבית החולים וולפסון ועורר מהומה.

לפני כשבועיים, בתאריך ה-26/9 בשעות הבוקר, הגיע תושב ראשון לציון בן 48 לבית החולים וולפסון כשהוא לובש חצאית וגרביוניום, ללא חולצה, ושפתיו מרוחות באודם. הוא נעמד בדלפק הקבלה, קילל, צעק והשתולל.

המאבטחים ביקשו ממנו לעזוב את המקום ובתגובה הוא העיף שולחן. למשמע ההמולה הגיע השוטר הקהילתי של בית החולים וניסה להרגיע את האיש, אך הנאשם התעמת איתו ושבר את משקפיו. לאחר מכן תקף גם מאבטח וגרם לו לחבלות שניסה לברוח מבית החולים.

הנאשם עוכב עד הגעת ניידת משטרה, ולמקום הגיע צוות שיטור משולב מחולון שעצרו אותו ולקחו אותו לתחנת המשטרה, שם המשיך להשתולל וגרם נזק.

לאור מצבו לא ניתן היה לחקור אותו. מחומר החקירה עולה כי הוא מוכר למשטרה ונעצר פעמים רבות על אירועים דומים ובכל הפעמים בית המשפט שחרר אותו בשל אי שפיות.

לאחר החקירה המשטרה פנתה לבית המשפט השלום תל אביב וביקשה שישלח אותו לאשפוז כפוי ויעמיד אותו לדין.

צילום: shutterstock-

הדיונים בבית המשפט התנהלו ללא נוכחות הנאשם מכיוון שהוא השתולל בתא המעצר, הציף את התאים ונגח את ראשו בקיר.

בית המשפט האריך את מעצרו מעת לעת ושלח אותו לבדיקה פסיכיאטרית שבסופה הוחלט כמו בתיקים הקודמים להפסיק את ההליכים נגדו בשל אי שפיות ובנוסף בית המשפט הוראה לאשפזו בבית החולים לבריאות הנפש בבאר יעקב.