תושבת ראשון לציון רצתה לעשות מעשה טוב ולגשר בין בני זוג שמתגוררים מולה יותר מעשר שנים. אבל התגובה שלה הבעל לרצונה הטוב הייתה מפתיעה: הוא איים על השכנה בטענה שהיא סכסכה בינו לבין אשתו וגרמה לה לרצות להתגרש ממנו.

האישה מתגוררת בבניין עם את בנה בן ה־16, אותו היא מגדלת לבדה, ועם אמה שסובלת מאלצהיימר, שבה היא מטפלת. לדבריה, השכנה שמתגוררת מולה היא חברה טובה שלה ויש ביניהן קשר מיוחד שנמשך כבר זמן רב, והיא אף מגדירה אותן כחברות נפש.

לאחרונה התברר לה כי מערכת היחסים בין חברתה השכנה לבין בעלה, שאותם היא מכירה כבר שנים רבות, עלתה על שרטון. בשל כך החליטה האישה לנסות לגשר ולהשכין שלום בין בני הזוג, כדי למנוע מהם להגיע להליך של גירושים. למרות הרצון הטוב של השכנה, החליט הבעל כי במהלך השיחות שלה עם אשתו היא שטפה לה את המוח והסיתה אותה נגדו.

רצתה לפייס וקיבלה איומים וצעקות | המחשה: שאטרסטוק

לטענת השכנה, הבעל של חברתה הפך להיות אלים בתקופה האחרונה, שלח לה הודעות מאיימות על כך שהוא יפגע בה והטיח בה האשמות קשות. כמו כן הוא השאיר לה מכתבים נזעמים בתיבת הדואר וגם בהם חזרו האיומים, עד שבני הבית חששו לצאת מביתם כדי שלא להיתקל בגבר האלים.

לדברי השכנה, בנה הצעיר החל לפתח חרדות, וגם מצבה של האם החל להידרדר עד כדי חשש להישאר לבד בבית. לטענת השכנה, לאחרונה היא הבינה כי השכן שלה החל לעשן חומרים אסורים כמו 'נייס גיא', שרק הפכו אותו לאלים יותר והחריפו את האיומים.

בנוסף לפניות למשטרה הגישה האישה בקשה לצו הרחקה בבית המשפט, מחשש לשלומה ולשלום בני ביתה. השופטת התרשמה מהבקשה והוציאה באופן מיידי צו הרחקה שאוסר על הגבר להתקרב או ליצור קשר עם השכנה או עם מי מבני ביתה.