ימי חול המועד של סוכות עמוסים באירועי תרבות שונים, בעיקר בימים אלו שבהם חוגגים בעיר את חג היין. אבל בין הופעה להופעה, אחד האירועים שהולך ומתייצב בעיר הוא הקמת סוכה מטעם הקהילה הגאה בעיר, שמקדמת את השוויון לכולם וקבלת האחר.

כבר לפני שלוש שנים החליטו חברי הקהילה הגאה בעיר לפתוח סוכה ציבורית שתציע פעילויות שונות, והשנה בפעם הראשונה העירייה החליטה לתמוך בפעילות ואף לממן אותה, ביוזמתו של חבר המועצה עידן מזרחי, יו"ר ועדת להט"ב בעירייה- והיא תפעל במדרחוב, היום (ב') בערב.

עידוד לסובלנות וקבלת השונה | צילום: שוקי בן יוסף

מדי שנה הסוכה בראשון לציון זוכה להתעניינות רבה ולנוכחותם של חברים בקהילה הגאה ומחוצה לה, ופעילי הקהילה נאבקו מאבק ארוך ועיקש כדי לזכות בתמיכת העירייה לסוכה הגאה. על פי דבריו על עידן מזרחי, הסוכה תהווה פלטפורמה להסברה לסובלנות וקבלת האוכלוסייה הגאה בעיר ככאלה שאינם שונים מאף אחד.

הסוכה פעלה אמש (א') והיום בערב, מהשעה 18:30 ועד 23:00 ליד באר המושבות במדרחוב, רחוב זד"ל 3. הערב יפתח בפעילויות יצירה לילדים בנושא סוכות, ובשעה 20:00 יתחילו בחגיגות שמחת בית השואבה, עם הופעות של די ג'יי והפתעות נוספות.

בשנים האחרונות נראה כי העיר עוברת שינוי ביחסה לקהילה הגאה. בניגוד לעיריות ומועצות רבות ברחבי הארץ שאינן מעודדות פעילויות של הקהילה הגאה בשטחיהן ולעיתים אף מונעות אותן, עיריית ראשון לציון ופעילי הקהילה הגאה בעיר דווקא מצליחים לשתף פעולה לאחרונה וליצור פרויקטים מוצלחים יחדיו.

סוכה עם ערך מוסף | צילום: שוקי בן יוסף

שחר הדר, יו"ר התא הגאה במרצ ראשון לציון, הוא אחד הפעילים הותיקים למען זכויות הקהילה הגאה בעיר. שחר מברך על שיתוף הפעולה עם העירייה ואומר: " כמעט 5 שנים אני מנהל מאבקים למען הקהילה בעיר. כשהתחלתי בפעילות הייתי מיעוט, אך ב-3 שנים האחרונות אני יחד עם סניף מרץ בעיר, והדברים השתנו.

כשבאתי לעירייה מתוך מפלגה דברים התחילו לזוז, הם ראו שיש גוף שעומד מאחורי הדברים והתחילו לשתף פעולה. משנה לשנה זה משתפר, והשנה זכינו שהעירייה הבינה את עניין הסוכה הגאה בעיר. זאת פעם ראשונה שהאירוע יהיה במימון העירייה, ואני מברך על כך".