הסיפור של הנערה בת ה-15 מנאות שקמה בראשון לציון התחיל כמו כל סיפור אהבה של נערה בגיל ההתבגרות. היא הכירה נער מעיר אחרת שהציג את עצמו כרוני שבת, תלמיד תיכון שעושה בגרויות ומחכה לגיוס לצה"ל. לרגע היא לא חשדה שמדובר במתחזה, כפי שהתברר מאוחר יותר.

"רוני" החל לחזר אחרי הנערה, וכפי שאימה מעידה- קנה לה מתנות רבות, לקח אותה לבלות, ובין השניים נרקמה זוגיות. כאשר הגיע הצעיר לבית הנערה בנאות שקמה, כדי לפגוש את משפחתה, הוא עורר את חשדה של אימה מהרגע הראשון. "בהתחלה דאגתי בגלל פער הגילאים בניהם, היא רק בת 15 והוא כבר היה לפני גיוס לפני מה שאמר לנו" היא אומרת.

"לא הסתרתי את הדאגה שלי. אמרתי לו שמדובר בקטינה, והוא כבר בחור בוגר יותר, והזהרתי את שניהם שאולי הצרכים שלהם לא תואמים בגלל שהם בגילאים שונים" אומרת האם, אבל הבת לא הקשיבה. "באחת הפעמים שאלתי אותו מה מוצאו, והוא אמר שחצי עיראקי וחצי מרוקני. אבל משהו בו עורר את חשדי" היא מספרת.

"אמרתי לו מספר פעמים 'רוני, משהו לא מסתדר לי. אני מבקשת שתראה לי תעודת זהות, ואז אהיה שמחה להתנצל ולקבל אותך באהבה', אבל הוא התחמק בכל פעם בתירוץ אחר, עד שביקשתי שלא ייפגשו עד שלא יצלם לנו את תעודת הזהות שלו. חששתי שמדובר במישהו מסוכן".

המידע שהתברר שבר את ליבה של הנערה | המחשה: שאטרסטוק

האם המודאגת החלה לחפש באינטרנט מידע על השם רוני שבת, ודבר הוביל לדבר עד שגילתה שישנה קבוצת נערים אשר מתחזים ומאמצים זהות אחרת, ומציגים את עצמם כך לנערות. יום אחד גילתה האם שהצעיר נפגש עם ביתה על אף שאסרה זאת, ואז הזמינה משטרה.

הצעיר ברח, והמשטרה פתחה בסריקות אחריו ואיתרה אותו. השוטרים בישרו לאם שהיא צדקה- לא מדובר ב"רוני", אלא בבן מיעוטים בן 20 מיפו. בגלל גילה הצעיר של הנערה השוטרים עיכבו אותו לחקירה, אבל בסופה שיחררו אותו, לאחר שהזהירו אותו שלא יתקרב אליה יותר.

ובכן, האזהרות לא עבדו במיוחד. הצעיר המשיך להתקשר לנערה ממספרי טלפון שונים ותחת שמות שונים, וניסה להיפגש עימה. אימה הרגישה שהמצב נואש, והיא אפילו פנתה למשפחתו של הצעיר כדי שיפעילו עליו לחץ וימנעו ממנו ליצור עימה קשר.

מאז המקרה, הנערה מקבלת טיפול פסיכולוגי, והיא מספרת שלא ידעה על זהותו האמיתית של הצעיר, והגילוי פגע בה מאוד כך שהיא לא מעוניינת לשמוע או לדבר איתו, אחרי ששיקר לה לכל אורך התקופה.

האם הגישה תלונה במשטרה, ואחד החוקרים המליץ לה לבקש מבית המשפט צו הרחקה או מניעת הטרדה נגד הצעיר. ואכן, האם פנתה לבית המשפט בבקשת צו. הדיון בעניין התקיים לפני שבוע, אך החשוד לא התייצב, ועל כן בית משפט נתן צו הרחקה ומניעת הטרדה עד לדיון הבא, שטרם נקבע.