הטכנולוגיה משפיעה על כל תחום בשנים האחרונות, וגם בצבא היא גורמת למהפכה של ממש. אם פעם יכולות הצבא היו תלויות בטנקים ובלוחמים בשטח בלבד, בשנים האחרונות יש משמעות רבה גם ללחימת סייבר, שיכולה לשבש את פעילות האויב באופן שייתן לצה"ל יתרון קריטי.

לכן משאבים רבים מושקעים בתחום, וקורס התכנות של אגף התקשוב הוא אחד מהיוקרתיים והנחשקים בצבא. למרבה הגאווה, לראשון לציון היו שמונה נציגים בקורס שהסתיים החודש, רגע לפני החגים: טל טאוב, יעל היימס, תומר אבישר, ליאור טובה, רון גולדינפלד ותומר ירוסלימסקי (מימין לשמאל בתמונה), עומרי שטמברגר, ועידו אלייקים. הם הצליחו לצלוח את הקורס הנוקשה, בו נדרשו להפגין יצירתיות ויכולות גבוהות במתמטיקה ולוגיקה.

גאווה לראשון לציון. מסיימי הקורס | צילום: דובר צה"ל

אומנם רובנו מדמיינים את תפקיד המתכנת כמישהו שיושב ומקליד מול המחשב, אבל יש בו הרבה יותר- הוא דורש יצירתיות, רמה מקצועית גבוהה, ויכולת לעבוד בלחץ ולפתור משימות מורכבות. התוכניתנים למעשה יוצרים את הטכנולוגיות שיובילו את צה"ל במקרה של חירום, ושירותם נמשך בסך הכל שש שנים.

לכל אחד מהמסיימים תושבי העיר יש את החיבור שלו לתחום המחשבים, כאשר רובם למדו את המקצוע לבגרות בתיכון. טל לדוגמה מתנדב כבר שבע שנים בתחרות רובוטיקה לילדים, שמטרתה לעודד ילדים לעסוק במדע וטכנולוגיה. עמרי מספר שגם אביו מתעסק בתחום הטכנולוגיה, וכעת הוא מרגיש שהוא ממשיך את דרכו בעניין.

מתכנתים בפעולה | צילום: דובר צה"ל

ליאור טובה, אחת ממסיימי הקורס, למדה בתיכון "המעיין" הנדסת תוכנה לבגרות, ולמעשה הייתה חלק מהמחזור השני שמסיים את לימודיו בתיכון. היא סיפרה על הקורס: "מדובר בחוויה מדהימה, זה קורס מאוד אינטנסיבי שכולל המון לימודים, אבל גם חוויתי מאוד. הגיבוש בין החניכים היה מהנה, ועזר לנו גם לחשוב ולפתור בעיות טוב יותר".

"גם העובדה שהגענו לקורס הרבה חניכים מאותה העיר הייתה מעודדת עבורי, תמיד נחמד שיש מישהו לנסוע איתו הביתה בסוף השבוע, או שיש לך איתו כמה דברים במשותף. כולנו קיבלו עידוד ללמוד מחשבים בבתי הספר שהגענו מהם, וזה הורגש במהלך הקורס" היא מסכמת.