המרכז לבריאות הנפש בבאר יעקב הוא אחד המרכזים הגדולים והמוכרים באזור המשרת בעלי בעיות נפשיות. לרוב המרכז ממלא את תפקידו בהצלחה- אבל בשבוע שעבר התרחש מקרה חריג, כאשר מטופל אלים הצליח לברוח החוצה ולפגוע באנשים וברכוש.

המאושפז שברח הוא תושב ראשון לציון, בן 48, שבדרך לא ברורה הצליח לחמוק החוצה מהמרכז הטיפולי ביום שלישי שעבר. כשהצוות הרפואי הבחין בהיעדרו הוא התקשר מיד למשטרה, והשוטרים הוזעקו למקום ופתחו בחיפושים אחרי המאושפז.

הם איתרו את המטופל בקרבת מקום, אחרי ששבר מראה, ותוך שהוא מנסה לשבור חלון של רכב ולפרוץ אליו. השוטרים עיכבו את החשוד במקום, ולאחר שיחה עם בית החולים הוחלט להחזירו לאשפוז, כשהוא מביע את הסכמתו לכך.

מאושפז הצליח לברוח מהמרכז | צילום: google earth

כשהביאו את המאושפז לבית החולים הוא חזר בו מהרצון לחזור לאשפוז, והחל לתקוף את השוטרים ולגרום לנזקים. על פי החשדות נגדו, הוא זרק אבנים על קצין תורן שהיה במקום ונפצע, ושבר את האנטנה בניידת המשטרה שהובילה אותו.

בדיעבד התברר כי מדובר במאושפז שמקבל טיפול תרופתי קבוע, ובאותו בוקר לא קיבל את הזריקה שעליו לקבל בגלל שנמלט החוצה- מה שגרם לו לאבד שליטה ולהתנהג באלימות מתפרצת. עולה השאלה איך הצליח המטופל להתחמק מהשמירה במקום ולהימלט החוצה, ותשובה עדיין אין.

הפעם לשוטרים לא הייתה כל התלבטות, והם עצרו את המטופל הנמלט והביאו אותו לחקירה, בה הודה בכל האישומים המיוחסים לו. לאחר החקירה האיש הובהל לבית המשפט, ושם נקבע בשלב זה  להאריך את מעצרו עד הדיון הבא.