לקום בבוקר ולראות דו"ח על שמשת הרכב זה אף פעם לא נעים, במיוחד כשאתה בטוח שחנית במקום חוקי. זה מה שקרה לזמירה יעקב משכונת קריית ראשון במערב העיר, שקיבלה דו"ח חניה אחר שחנתה בחניה מותרת ברחוב סמוך.

זמירה מתגוררת ברחוב הסתוונית שבשכונת קריית ראשון. ערב אחד כשחזרה הביתה מסידוריה היא לא הצליח למצוא מקום חניה ברחוב הצפוף בו היא מתגוררת, ועברה לחפש ברחוב השכן. לבסוף היא חנתה ברחוב הסיגלית הסמוך, מרחק של כ- 100 מטרים מביתה.

בבוקר היא הגיעה לרכבה והופתעה למצוא דו"ח חניה על השמשה. "הסתכלתי מסביב, ניסיתי לבדוק מה הבעיה באופן בו חניתי והאם מדובר במקום לא חוקי- אבל הכל נראה לי תקין.  לא היה במקום שום שלט או משהו שמרמז שאסור לחנות בו" היא מספרת.

הרחוב בו קיבלה סיגלית את דו"ח החניה | צילום: google earth

זמירה העבירה לנו את צילום הדו"ח ואת תו החניה שלה. אחרי בדיקה התברר כי זמירה ושאר תושבי הרחובות הסמוכים "נפלו בין הכיסאות", וכל אחד מהם קיבל תו חניה לאזור אחר. וכך, חלק מהדיירים שגרים בסוף השכונה יכולים להחנות בתחילת השכונה, אך דיירים שגרים ממש לידם אינם יכולים. 

לגבי השלט שזמירה טענה שלא היה במקום: בבדיקה שעשינו אכן לא היה שלט בצילום הדו"ח. הפקח היה צריך לצלם את השלט האוסר חניה במקום, אך הוא צילם רק את הרכב מקרוב.

מעיריית ראשון לציון לא התקבלה תגובה.