כבר חלפו שבועיים מאז תחילת שנת הלימודים, אבל בבית הספר היסודי "מעלה שמעוני" במזרח העיר עדיין לא הגיעו להסדר בטיחותי למען התלמידים שיוצאים ונכנסים, והם נאלצים לחצות באמצע הכביש במקום במעבר החצייה שמוביל לשער בית הספר.

"מעלה שמעוני" הוא בית ספר ממלכתי דתי לכיתות א'-ו', שממוקם ברחוב צ"ג בנות בשכונת רמב"ם במזרח העיר- רחוב צר וחד סיטרי. אוכלוסייה דתית מגיעה לבית הספר מכל רחבי העיר וגם מחוצה לה, ולכן מדי בוקר מגיע אוטובוס של הסעות תלמידים שמביא אותם לבית הספר.

האוטובוס חוסם את מעבר החצייה, והילדים עוברים בכביש | צילום: שוקי בן יוסף

הבעיה מתעוררת כיוון שהאוטובוס מחנה על מעבר החצייה, ובכך מאלץ את התלמידים ואת משמרות הזה"ב לרדת לכביש ולחצות שלא במעבר החצייה. האוטובוס מסתיר את הילדים מנהגים החולפים, מדובר במצב מסוכן ביותר.  

נהגי האוטובוס, מבחינתם, מרגישים שאין להם ברירה אחרת. במקום דווקא יש מקומות חנייה המוגדרים לאוטובוסים, אבל מכונית פרטיות, בעיקר של הורים שאוספים את ילדיהם, תופסות את החנייה של האוטובוסים- אז הם נאלצים לעמוד על מעבר החצייה.

ההורים לתלמידים בבית הספר ובגן חב"ד הסמוך מתלוננים כי בתחילת יום הלימודים ובסיומו, בשעות הלחוצות מגיעים ההורים והאוטובוסים מחנים את הרכבים על המדרכות ועל מעבר החצייה בקרבת בית הספר בכדי להוריד ולעלות את הילדים- ובכך מאלצים אותם לסכן את חייהם ולעבור בכביש.

הנהגים לא יראו את הילדים שרוצים לעבור | צילום: שוקי בן יוסף

אב לילדה בבית הספר אומר: "עד שלא יהיה פה אסון זה לא יזיז לאף אחד. זה לא להאמין, ילדי משמרות הזה"ב נאלצים לעמוד על הכביש משום שמעבר החצייה חסום. איך הם יעבירו בבטחה ילדים קטנטנים? את ילד הזה"ב שמאחורי האוטובוס אי אפשר בכלל לראות, והילדים הקטנטנים מזגזגים בין האוטובוסים".

מחברת ההסעות נמסר בתגובה: "האוטובוסים מגיעים על מנת להוריד ולהעלות ילדים בבית הספר מעלה שמעוני. מול בית הספר, מסומנים מקומות חנייה לאוטובוסים שנתפסים על ידי הורים שמגיעים לאסוף ולהוריד ילדים בבית הספר. פנינו מספר פעמים לפיקוח העירוני של עיריית ראשון לציון כדי שיטפלו בעניין. גם לנהגים שמגיעים לבית הספר לא נוח להפריע לתנועה".

התלונה הועברה למחזיקת תיק החינוך פרופ' תמי גונן, מחזיק תיק החינוך הדתי אריה כהן, רז קינסטליך דירקטוריון החברה העירונית ראשון לציון לביטחון ולסדר ציבורי.