רק שבועיים עברו מאז שהסתיים החופש הגדול, שנחשב לתקופת שיא העומס בחופי הים. גם גל החום הכבד שהורגש השבוע באזור הביא מתרחצים רבים שביקשו להתרענן ולבלות בחוף ראשון. אבל לבילוי יש מחיר: מתרחצים רבים גילו אחרי הביקור שנגנב להם טלפון נייד, תיק או ארנק.

מדובר בחוף מוכרז ובשעות היום יש בו אכיפה ושיטור- אבל בשעות הערב אין, וגנבים רבים מנצלים את הפרצה הזו. ליאור, תושבת העיר שחוותה מקרה כזה, שיתפה את סיפורה: " לפני כחודשיים ישבתי על החוף בשעות הערב, כאשר הפלאפון שלי בתוך התיק שהיה מונח על השמיכה עליה ישבנו. כשחזרנו הופתעתי לגלות שהמכשיר לא בתיק שלי.

"התקשרתי אליו ולא הייתה תשובה, מיד הבנתי שנגנב. כשישבתי הרגשתי למשך כמה שניות צל של מישהו מאחוריי, חשבתי שזה מרחוק אבל אח"כ קישרתי והבנתי שזה אותו אדם ששלף את הטלפון ממש לידי. כשסיפרתי על המקרה לאנשים כמעט כל אחד סיפר לי שזה קרה גם לו או שהוא מכיר מישהו שזה קרה לו, בדיוק באותו מקום- חוף ראשון!"

בילוי ערב בחוף ראשון נגמר במפח נפש | צילום: הרמן קזיקוב

על פי החשד, יש קבוצת גנבים שעוסקים בנושא ושיטות הגניבה רק הולכות ומשתכללות. ברוב המקרים הגנבים מתצפתים על המתרחצים ומנצלים רגעים שבהם הציוד נשאר ללא השגחה.

חלקם זוחלים על החול, גונבים מהתיקים ונמלטים, ולקם אפילו חופרים בורות בקרבת מקום כדי להטמין בהם את הציוד ולחזור לקחת אותו מאוחר יותר, כשתרד הסכנה להיתפס. במקרים מסויימים ניגש אדם לזוג כדי לשוחח איתו, ובזמן זה שותפיו גנבו מהתיק של הקורבנות.

הגנבים מנצלים את שעות החשיכה שבהן אין פיקוח בחוף | צילום: הרמן קזיקוב

אבל לא רק החוף מסוכן, אלא גם החנייה. המשטרה עצרה אתמול (ד') צעיר החשוד בכך שפרץ לרכבים הסמוכים לחוף פלמחים ולקח מהם רכוש וכרטיסי אשראי, וצעירה החשודה שהשתמשה גם היא בכרטיסים הגנובים.

החקירה נגד השניים החלה בדיווחים שהגיעו למשטרה אודות התפרצויות לרכבים בסמוך לחוף הים, וגניבת רכוש וכרטיסי אשראי מתוכם. מהחקירה עלה החשד שהצעיר פרץ לרכבים שחנו בסמוך לחוף פלמחים וגנב מתוכם רכוש וכרטיסי אשראי, שבהם השתמש עם החשודה הנוספת.