צילום: רועי צוקרמן

ספסל שהיה מוצב בסמיכות לגן שרה בנתניה, ליד צומת הרחובות שדרות ירושלים וסמילנסקי, והיה ממוקם בסוף מפרץ תחנת אוטובוס, נעקר ממקומו, והוחלף על ידי מבנה תחנת אוטובוס. קודם לכן היה במקום עמוד עם שלט המורה על הקווים הפעילים.

הקשישים: נהגי האוטובוס מסכנים את חיינו
התחנה בנתניה: הנה, אפשר גם אחרתדוד ששון (68), תושב נתניה שהבחין בשינוי, פנה במייל לאורנה פרץ, מנהלת אגף פניות הציבור בעירייה, ובו כתב בין היתר: "התחנה נמצאת בסוף המפרץ ולא בתחילתו. מי שממתין לאוטובוס (בד"כ אנשים מבוגרים) צריך
ללכת עד תחילת האוטובוס כדי לעלות עליו, דבר המעכב אותו בהמתנה מיותרת". במכתבו ביקש ששון להעתיק את מיקום התחנה לתחילת המפרץ וכן להקים ספסל חדש במקום זה שנעקר.

המייל התגלגל והגיע לידי אבי אלהרר, יו"ר המטה לבטיחות בדרכים ומזכיר ועדות התנועה בעירייה, שהגיב במייל משלו: "ברור שאין מדובר בנושא של ועדת התנועה, כי מדובר בהזזתו של מבנה התחנה, נושא המצוי באחריות אגף רישוי עסקים. לאחר בירורים והסברים ללא סוף, הנושא הועבר למר חכמון שלום מהאגף הנכון (מנהל מחלקת פיקוח ותחזוקה). זה השיב כי חבל על הכסף, כי נדרשים סכומים גדולים להעברתה של התחנה, ובסה"כ הנוסעים מתבקשים ללכת כ-7-10 מטרים עד הכניסה לאוטובוס, וזה בהחלט לא קשה. לכן, לסיכום, בקשה זו נדחתה".

ששון, בעצמו חבר הוועדה העירונית לבטיחות בדרכים, השיב במכתב נוסף לאלהרר וטען, כי יש בכך ניסיון להתחמק מאחריות על הטעות שנעשתה. "רצוי שיסתכל כיצד הזקנים בקושי צועדים והנהג מתעצבן".

מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "בין השיקולים הרבים נלקחו בחשבון התאמה ונגישות לבעלי מוגבלויות ותשומת לב למיקום עמודי התאורה במקום. לאור הפנייה, העירייה תציב ספסל ישיבה, בנוסף על מבנה התחנה, וזאת לרווחתם ונוחיותם של משתמשי הדרך".