דוד ברון, תושב ראשון לציון בן ה-61, חש לפני כחודש כאבים בחזה בעת שהיה בביתו. אשתו אלן מיהרה לחייג למוקד החירום 101 של מד"א. במהלך הפינוי של ברון לבית החולים מצבו הדרדר, הוא איבד את הכרתו וצוות מד"א החל לבצע בו פעולות החייאה שכללו מתן שוק חשמלי.

"זכות להגיד להם תודה". ברון ורעייתו עם צוות מד"א, צילום: דוברות מד"א

צוות ניידת טיפול נמרץ בראשותו של הפראמדיק דן טרבלסי שעבר במקום שמע בקשר את הדיווח על פעולות ההחייאה. אנשי הצוות עצרו בסמוך לאמבולנס והמשיכו בהחייאה המתקדמת תוך שימוש בתרופות ומתן שוקים חשמליים נוספים.

במהלך המלחמה של הפרמדיקים להציל את חייו של ברון חזר ליבו לפעום, והוא פונה במצב קריטי לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם.

השבוע הגיע דוד ברון מלווה באלן לתחנת מד"א בראשון לציון ופגש את הצוות שהציל את חייו: הפראמדיקים דן טרבלסי ונטע שריג וחובש רפואת החירום יובל בכר.

במהלך המפגש המרגש העניק הזוג לצוות מד"א מגן הוקרה. "אני מודה לכם מקרב לב על הטיפול המסור ועל מאמצי ההחייאה שביצעתם בי והצילו את חיי. נתתם חיים חדשים ומאושרים לי ולבני משפחתי. כל המציל נפש אחת בישראל, כאילו הציל עולם ומלואו", אמר ברון.

"אני מרגיש שעכשיו יש תגמול לכל מה שלמדנו", הוסיף טרבלסי. "התרגשתי מאוד לראות את דוד עומד על הרגליים. אני זוכר את המצב שבו הוא היה, התנדנד בין חיים למוות. ממש ישמנו את כל הידע שלנו והשתמשנו בכל הטכנולוגיות הקיימות על מנת להחזיר אותו אל אשתו, אל ילדיו ואל נכדיו".

"המפגש מאוד מרגש. הם האנשים שהחזירו אותי לחיים. אני לא יודע איך אפשר להודות לאנשים כאלו על העבודה שלהם. לא רק אני חזרתי לחיים אלא כל המשפחה. זו זכות להגיד להם תודה", סיכם ברון.