רחמים יצחק, שומר ותיק מאוד במוסדות החינוך בראשון לציון לא הצליח להסתיר את ההתרגשות שלו. בשבוע שעבר הפתיעו אותו תלמידי תיכון נאות אשלים ויחד עם הצוות החינוכי חגגו לו יום הולדת. "זה מאוד משמח לדעת שאתה לא עוד סתם מישהו עבור הצוות ועבור התלמידים וכשהם עושים לי כזו מחווה זה בהחלט דבר שאני אקח איתי לכל החיים" הוא סיפר בהתרגשות.

ההפתעה לרחמים | צילום: פרטי

יצחק, 66, עובד בבתי הספר השונים בראשון לציון למעלה מ-17 שנים ובכל מקום שאליו הוא מגיע, מיד מצליח להתחבב על התלמידים ועל הצוות החינוכי. "חשוב מאוד לדבר אליהם בגובה העיניים.אני מקבל אותם כל בוקר, שואל אותם מה נשמע או איך הוא מרגיש. גם תלמידים שמרגישים לאט טוב אני מזהה אותם מיד, שואל אם אפשר לעזור להם. הסוד הוא לדעת לכבד אותם והם מכבדים בחזרה", הוא מספר.

בשנתיים האחרונות עובד יצחק בתיכון נאות אשלים, שם נודע להם כי לשומר האהוב שלהם יש יום הולדת ומיד החלו לעבוד שם על מחווה עבורו, הפתעת יום הולדת באמצע יום העבודה שלו. "פתאום הם הגיעו אלי בשירי יום הולדת ועוגות" הוא מספר, "התרגשתי מאוד כשבאו לחגוג לי יום הולדת, זה בשבילי כמו שהילדים שלי יחגגו עבורי. פתאום ההנהלה הביאו לי עוגות ומתנות, התלמדים הגיעו עם הברכות והאיחולים וסיפרו לי דברים שחיממו לי את הלב, כמה הם מעריכים אותי וזה בהחלט גרם לי להתרגש, להבין שאני לא עוד אדם עבורם"

סופי בן ארצי, מנהלת בית הספר סיפרה גם היא " רחמים מבצע עבודתו במסירות רבה ומתוך אכפתיות ויחסי אנוש מעולים עם כל הסובבים אותו ומשרה אווירה בטוחה הן מבחינה בטחונית והן מבחינת סדר וארגון. בתחילת השנה האזרחית זכה לחגוג יחד עם צוות בית הספר את יום הולדתו ומאחלים לו בריאות ושמחת חיים".