פרויקט "מאירים את העיר" חוזר בפעם השלישית, והפעם הגיע הרחק עד לצמרת משרד החינוך וכיכב בהופעה של שמעון בוסקילה. בלב הפרויקט צמיד ורוד, שמטרתו להוקיר מעשים טובים שעוברים הלאה.

הצמיד הגיע רחוק | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

3500 תלמידי כיתות י' משתתפים השנה בפרויקט. התלמידים עוברים מערך שיעור על ידי צוות בית הספר, כאשר בשיאו של התהליך מעניקה המורה צמיד לכל תלמיד שעליו מוטבע המשפט "במקום להילחם בחושך עלינו להגביר את האור".

התלמידים שקיבלו את הצמיד כותבים מכתב תודה למישהו שראוי מבחינתכם, ולמכתב מצרפים שני צמידים. האחד לאדם המקבל, והשני שיעבירו הלאה.  בשעות הערב מתבצעת הפעילות במרכזי תנועות הנוער ברחבי העיר. כל קבוצת מנהיגות בוחרת קבוצה שהיא עבורם משמעותית ומהווה מודל.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, עם הצמיד | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

בסך הכל צפויים להיות מחולקים בעיר 17 אלף צמידים לאנשים שעשו מעשה טוב.

בין האנשים שכבר עונדים את הצמיד: מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, מנהלת חברה ונוער במשרד החינוך, ויקי ניצן ומפקחת תוכנית מעורבות חברתית במשרד, חנה ארז, אליהם הצטרף הזמר שמעון בוסקילה שענד את הצמיד בהופעה ואמר לתלמידים: "אתם האור הגדול".

עדי כרמלי עם הצמיד | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

עוד הצטרפו למיזם וענדו את הצמיד: מיקי אלרוי מהאח הגדול, אושיית האינסטגרם עומרי מזרחי ועדי כרמלי מהמרוץ למיליון.

שילוב כוחות התקיים השבוע כאשר גם דנה בן ברק, המורה לאנגלית ממקיף י"ג שיזמה את פרויקט "תן דייז" עם הצמיד הירקרק, שלו עיקרון דומה עם המסר "להעביר הלאה", ענדה את צמיד פרויקט "מאירים את העיר".

במקביל מתקיימת בעיר פעילות "מאירים את השכונה", שבה התלמידים מחלקים חנוכיות ייחודיות לתושבי העיר. השנה, כל תושב יכול להצטרף לפרויקט, מגיעים למרכזים הקהילתיים בשכונות ומקבלים ערכת תודה.

צפו בשמעון בוסקילה עונד את הצמיד: