לא מעט תושבים, רבים מהם בני נוער, לקחו חלק בבחירות האחרונות לרשויות המקומיות כעובדים של המטות השונים. הם עמדו בצמתים, חילקו פליירים, תלו שלטים ושידלו אנשים לתמוך במועמד שעבורו נשכרו לעבוד, אבל כשהגיע זמן התשלום איש לא זכר את מאמציהם.

יום הבחירות בראשון לציון (למצולמים אין קשר לכתבה) | צילום: אבי מועלם

מי שעוקב אחרי הנעשה ברשתות החברתיות מאז הבחירות הבחין לבטח מדי פעם בפוסטים של פעילים שעבדו ביום הבחירות למועצות המקומיות ועד עתה לא קיבלו על כך תמורה כספית. עו"ד מיכל סגור, פעילה חברתית מקומית, החליטה לשים לכך סוף ולייצג את העובדים ללא תשלום כדי שכספם ישולם להם עד השקל האחרון.

לדברי עו"ד סגור, גם היא נתקלה בפוסטים דומים שהעלו תושבים ובהם תיארו את הטרטורים, הקושי ולעתים הסירוב שבו נתקלו בבקשתם לקבל שכר עבור העבודה שביצעו. על כן היא החליטה לסייע להם ולהעמיד עבורם את שירותי משרדה בחינם.

"קומם אותי הזלזול הזה באנשים שצריכים לרדוף או להתחנן למישהו על מנת לקבל שכר עבודה", מספרת עורכת הדין. "לא אתן יד ולא אשב מהצד שעה שמזלזלים בצורה בוטה בפרנסתו של אדם. מי שחשב או סמך על זה שתושב יתייאש ולא יפנה להליכים משפטיים מסיבות שונות, טעה".

לדברי עו"ד סגור היא קיבלה מספר פניות בעניין ומיד פנתה למועמדים בשיחה טלפונית ראשונה. "אני מבקשת לציין כי נעניתי בחיוב ובשיחה נעימה הובהר לי שישולם לכל מי שמגיע.

עו"ד סגור | צילום: פרטי

"חלק מהפניות נפתרו מיד והודיעו לי שיש צ'ק מוכן וממתין לפעיל. בחלק מהפניות, נתתי כשבועיים זמן בדיקה ומתן תשובה ולאחר מכן הודעתי כי אין מנוס ונאלץ לנקוט בהליכים משפטיים - בתשובה, כמובן שהוכנו מיד צ'קים".

לדברי עו"ד סגור, ישנם עוד פעילים ששוחחו עימה אך עדיין מנסים לסגור את הנושא ישירות מול המועמדים ולקבל תשלום עבור עבודתם בסיבוב השני. "אני שמחה שהצלחתי לעזור ולסייע בעניין וכמובן מי שטרם קיבל את שכרו מוזמן לפנות אלי ומשרדי יעמוד לרשותו ללא כל תמורה או תשלום".