זה היה סוד שכל התלמידים וצוות בית הספר שמרו עליו. רק אדם אחד, אב הבית הוותיק, יוחנן סיני, לא ידע מה מצפה לו. מועצת התלמידים הופקדה על המשימה. התלמידים הכינו ברכות על בריסטולים וניפחו בלונים, אחת התלמידות הכינה עוגה בצורת הספרות "65", וכסא יום ההולדת היה מקושט ומוכן.

הפתעת יום הולדת לאב הבית | צילום: באדיבות ביה"ס

"קראו לי לצאת לחצר, אמרו שיש משהו שצריך לסדר. לקראת היציאה מהלובי ליוו אותי מורים מכל צד, ופתאום אני רואה מאות תלמידים שרים לי, והרימו אותי על כסא. הייתה חפלה גדולה", מספר סיני על ההפתעה.

סיני, עובד עיריית ראשל"צ כבר 34 שנים, מתוכם 32 שנה בבית הספר 'יגאל אלון'. "אני מחובר לילדים, אני אוהב אותם והם אוהבים אותי בחזרה", הוא אומר, ומוסיף בהתרגשות: "זה כיף שאחרי כל כך הרבה שנים, מעריכים אותי, זה לא מובן מאליו. היה משהו עולמי".

הפתעה בלתי צפויה לאב הבית הוותיק | צילום: באדיבות ביה"ס

מנהלת בית הספר, אורנה פרבר, מספרת שמורים הגיעו לכבוד החגיגה במיוחד דם ביומם החופשי. "התרגשתי והייתי גאה בתלמידים ובצוות העובדים והמורים. לראות את כל קהילת בית הספר מאוחדים תחת אותה חוויה, הוקרה לעובד מנהלה שלנו", היא אומרת.

"בית הספר העביר שיעור משמעותי לתלמידיו וביוזמה של מועצת התלמידים בראשות שרון טייב, חגגנו יום הולדת ליוחנן. להוקיר תודה זו גדולה. היה מרגש ביותר וערכי", מסכמת חלי רוף, אחת המורות בבית הספר.