מה קרה למסעדת MeatBall Grill & Diner ('מיטבול') אחת המסעדות הוותיקות במתחם אזור התעשייה המזרחי של ראשון לציון? שאלה זו מעסיקה מאז אתמול (רביעי) בצהריים, את אלפי לקוחות המסעדה המוכרת, שפעלה ללא הפסקה מאז שנת 2004 – עד ליום שלישי האחרון.

מסעדת MeatBall Grill & Diner בראשל"צ. סגירה פתאומית | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של המסעדה

לקוחות שהגיעו למקום ביום שלישי השבוע, יום השבתון לרגל הבחירות לרשויות המקומיות, הופתעו מאוד לגלות שהמסעדה סגורה. בעמוד הפייסבוק הרשמי של המסעדה הוסבר: "חברים יקרים, היום המסעדה סגורה. מאחלים לכם יום בחירה מוצלח". 

הלקוחות הותיקים התאכזבו, אך נדהמו מספר שעות מאוחר יותר כאשר עלה פוסט בעמוד המסעדה הרשמי ובו התבשרו שלא מדובר בסגירה זמנית, והמסעדה לא תיפתח שוב בקרוב. 

בדף הפייסבוק של המסעדה עלתה ההודעה הבאה: "לקוחות, עובדים, ספקים וחברים – מאז 2004 אנחנו מעניקים לכם חוויה מיוחדת, כזו שהשקענו בה את כל תשוקתנו – ובצער רב אנחנו מודיעים שהמסעדה נסגרה, נקווה שבעתיד נוכל להעניק לכם חוויות חדשות".

הודעת הסגירה | צילום מסך פייסבוק

ההצהרה הדרמטית, שמתוכנה המלא ניתן להבין כי המסעדה לא תשוב כפי הנראה לפעול בקרוב, הותירה בהלם לא רק את לקוחות המסעדה, אלא גם את משרד יחסי הציבור של המקום, שעמל בתקופה האחרונה, בצוותא עם בעל המקום, נדב ליכטנשטיין, על מיזם חדש לחלוטין.

לדברי שרון בכר, יח"צנית מקומית, היא ואנשי משרדה עסקו בשבועות האחרונים בקידום פתיחתו של אגף חדש במסעדה, מרפסת פתוחה – שהייתה אמורה להפוך למתחם מיוחד לאירועים.

"עבדנו ממש קשה וברגע אחד החבר'ה נעלמו, לא שומעים מהם", מספרת בכר, "וזה ממש מוזר. אירוע ההשקה היה אמור להתקיים ביום רביעי הבא, ה – 7 בנובמבר, אבל כרגע נראה שכלום לא יקרה".

זמן קצר לאחר הפרסום הוצף הפוסט במאות תגובות של לקוחות, מאוכזבים ונדמה שכבר מתגעגעים, המספרים שכלל לא ניחשו שסופה של המסעדה מתקרב.

"התכוונתי להגיע לשם ביום שישי בצהריים וכבר קבעתי עם חבר", מספר תומר לביא, תושב העיר ולקוח ותיק של המסעדה, "ופתאום חבר סיפר לי שהמקום נסגר, זהו, סגרו את הבסטה. לא שמעתי כלום כל בעיות שהיו או צרות ואני מבקר שם הרבה, זה מוזר, מאוד מוזר".

לקוח אחר שביקר במסעדה ימים ספורים לפני הסגירה המפתיעה מספר: "הכל היה נראה רגיל, ההודעה הזו הגיעה משום מקום, אני מקווה שמדובר באיזשהו תרגיל יחצ"ני או מתיחה לא ברורה". 

למרות ניסיונות רבים את תגובתו של בעל המסעדה, לא ניתן היה להשיג.