כבר שנים שאלירן פרארי, חובש מתנדב ב'איחוד הצלה' שמתגורר בבת ים, רוכב על אופניים חשמליים בכל פעם שהוא מקבל קריאה על אירוע חירום. לא פעם היה פרארי הראשון להגיע לזירת אירוע בזכות היכולת להגיע במהירות ממקום למקום, לנסוע ברחובות צדדיים ולהימנע מעומסי תנועה ומהצורך לחפש חניה.

 (מימין) פרארי ועובדיה.  התרגשו | צילום: דוברות איחוד הצלה

בשבוע האחרון הופתע פרארי לגלות שאופניו נגנבו יחד עם הציוד הרפואי שמשמש אותו. בארגון ההצלה מיהרו להפיץ את הסיפור על גניבת האופניים, יחד עם תמונותיו של החשוד בגניבה וביקשו מהציבור לסייע במציאתו.

האופניים והגנב לא נמצאו עדיין, אך הפרסום הביא לידי כך שרפי עובדיה, בעל חנות אופניים מראשון לציון, החליט לתרום למתנדב אופניים חדשים, על מנת שיוכל להמשיך בפעילותו הברוכה.

"נסעתי עם הבן שלי באוטו והוא קרא כתבה בפייסבוק על מתנדב מקריית מלאכי שגנבו לו את הכיסא והסוללה", מספר עובדיה, הבעלים של 'בייק סטיישן', שבעצמו נוהג לתרום לחברה ומקיים ארוחות חג שלוש פעמים בשנה לחיילים בודדים. "הבן שלי שיתף את הכתבה אבל אני החלטתי לא להסתפק בכך, איתרתי את המתנדב ותיקנתי לו את האופניים".

שבוע לאחר מכן קרא עובדיה על מתנדב מאשדוד שאחד מגלגלי האופניים שלו נגנבו, וגם לו תיקן עובדיה את האופניים ללא תשלום. כששמעתי על המתנדב מבת ים החלטתי לעזור. מאוד ריגש אותי לראות את ההתרגשות של הכוננים כשהבאתי להם את האופניים ומשמח אותי שעכשיו הם יכולים להמשיך להציל חיים".