חג 'הסיגד' הוא חג המיוחד לקהילת יהודי אתיופיה ובמרכזו טקס חידוש הברית בין העם לאל. השנה, כמדי שנה ב 20 השנים האחרונות, תציין עיריית ראשון לציון את החג באירוע חגיגי בהשתתפות מאות משתתפים בראשם הקסים, רב הקהילה האתיופית ומכובדים נוספים.

אירועי הסיגד בראשל"צ | צילום: דוברות העירייה

האירוע יתקיים ברחבת העירייה ויכלול תהלוכה חגיגית בהובלת כוהני הקהילה והרב, הופעות של אמנים ותלבושות, מאכלים, טקסים וריקודים אתיופים אותנטיים. 

לצד כל אלה המשתתפים באירוע יוכלו להשתתף בחוויה אתיופית אותנטית בדוכנים השונים שיוצבו ברחבת העירייה. הדוכנים יכללו עמדת כלי נגינה מסורתיים, עמדת אמנות מסורתית ,עמדת ריקוד אתיופי, עמדת לבוש בבגדים מסורתיים (שכוללת צילום מגנטים), עמדת טקס בונה (קפה) מסורתי, עמדת קליעת צמות ועמדת הדבקות קעקועים. בנוסף יהיו סדנאות יצירה לילדים ומתנפחים לקטנטנים. על הבמה יופיעו האמנים קנוביש אביבה, דג'ן מן צ'ילוט,ליאור ג'ונגול, צגאי בוי ודסטאו בלאי.

את הערב תחתום שירת הכוהנים המסורתית שתבוצע על ידי הקסים.

בראשון לציון מתגוררים כיום למעלה מ-8000 עולים מאתיופיה. חלקם חדשים, חלקם עולים ותיקים וחלק ילידי הארץ הצעירים. העירייה, בשיתוף עם ראשי הקהילה, מקיימת מדי שנה את חגיגות חג הסיגד מתוך שאיפה לחבר את הילדים, הנוער והצעירים מבני העדה האתיופית למורשת העשירה של בית ישראל מגולת אתיופיה וכמו כן, לאפשר לציבור הרחב להתוודע למורשת זו ולקחת חלק בחגיגות.

"המשכיותו של החג ושימורו בארץ תורם, מצד אחד להפריה תרבותית יהודית בין הקהילות השונות ששבו לארץ ומצד שני לשמור ולקיים ולהעביר לדורות הבאים את מורשת יהדות אתיופיה", אומר כוהן העדה האתיופית, סמאי אליאס. "אני מזמין את כל התושבים להגיע וליהנות מאירוע ייחודי וחגיגי זה ולהתרשם מהעושר התרבותי והמורשת העשירה", הוא מוסיף.

בנוסף לחגיגות הנערכות בעיר, העירייה מסייעת בהסעות לבני העדה האתיופית לחגיגה המרכזית של חג הסיגד שנערכת מדי שנה בטיילת ארמון הנציב בירושלים.

האירוע בעיר יתקיים בתאריך 5.11.18 בין השעות  17:30-20:30, ברחבת העירייה והכניסה אליו הינה חופשית.