בקבוצות הפייסבוק השונות של חיפוש עבודה אפשר למצוא גם הצעות פחות שגרתיות, אך נדמה שהצעת העבודה של ניצה בכלר מראשון לציון מצליחה להאפיל על כולן. היא מחפשת שמרטף, בייביסיטר בפי העם - לתוכי שלה.

התוכי מקסי. מעוניינים לשמור עליו? | צילום: פרטי

כאשר בכלר מדברת על התוכי האהוב שלה 'מקסי', היא אינה מתייחסת אליו כמו אל חיית מחמד, אלא כאל בן משפחה לכל דבר ועניין. את 'מקסי' היא מגדלת יחד עם האמא שלה וכעת השתיים מחפשות לו בייביסטר שישמור עליו בשעות ששתיהן לא נמצאות בבית.

"אימצנו אותו בגיל שלושה חודשים", מספרת בכלר, "קנינו אותו ממגדל פרטי בצפון ומאז הוא גדל אצלנו והפך לבן בית של ממש. הוא אצלנו כבר שש שנים מאושרות, אני לוקחת אותו איתי לכל מקום שאפשר, לקופת חולים, לעבודה ולגנים ציבוריים. אנשים מאוד מתלהבים ומבקשים תמונות יחד איתו, ככה שהוא סוג של כוכב".

בכלר מספרת שלמקסי יש דרישות מורכבות מבחינה קולינרית. "הוא אוכל מזון כמו שלנו, רק בלי בשר, מוצרי חלב או תבלינים, לא כמו התזונה הקלאסית שאנשים חושבים שתוכים צורכים, כמו גרעינים", היא מספרת. "הוא גם חכם מאוד. יודע יותר מ־160 מילים, מצליח למיין חרוזים לפי צבע ועוד הרבה דברים, ככה שתהיה חוויה למי שישמור עליו".

לשאלה מדוע התוכי צריך שמרטף עונה בכלר: "הם חייבים להקה ולכן כשהם לבד בבית הרבה זמן הם הופכים להיות מדוכאים. לכן אני מחפשת בייביסיטר שיהיה איתו, יארח לו חברה וכמובן שאני מוכנה לשלם על זה. אני בטוחה שזו לא עבודה שגרתית והיא יותר מעניינת מרוב העבודות".