כולנו מחפשים את הסוד לחיים בריאים וטובים, אך תלמידי חטיבות הביניים בראשל"צ לא הסתפקו בחיפושים אלא התכנסו במרכז הפיס 'רביבים' להאקתון בנושא איכות החיים. התלמידים ישבו עם מדענים, מורים ומנטורים והעלו רעיונות שבהחלט שווה לאמץ.

האקתון תלמידי ראשל"צ | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

האירוע נערך בשיתוף משרד החינוך ועיריית בראשל"צ, וגם ראש העירייה, רז קינסטליך ומחזיקת תיק החינוך, ליאל אבן זוהר, הגיעו לברך את התלמידים. "תקפידו לחלום, השמיים הם הגבול עבורכם. אני גאה לראות את העיניים הסקרניות ואת ההשראה והמוטיבציה שלכם, ואני בטוח שייצאו מפה רעיונות שיסייעו לנו לשפר את איכות חיינו", אמר קינסטליך באירוע.

בסיום המרתון בחרו צוות שופטים שכלל את  נציגי מנהל חינוך, מפקחים של משרד החינוך, נציגי החברה עירונית ומנטורים מעולם העסקי את ארבע הקבוצות שפיתחו את הרעיונות הטובים ביותר, ואלה הם:

סטיקרנר (מקיף ו'): מדבקות של דמויות מוכרות שמדביקים על סוליית הנעל שעליהן יש ציפוי אשר נשחק במהלך הליכה / ריצה. לאחר שנחשף תוכן המדבקה - מעבירים לאלבום מיוחד שאותו רוכשים בחנויות הספרים. קהל היעד הינו בני נוער שיאספו את המדבקות כחלק מתחרות ביניהם.

Lend a ball  (מקיף י"ב): מיתקן חינמי שיוצב בבתי ספר ומרכזים קהילתיים שבהם יש מגרשי כדורגל וכדורסל. הילדים יוכלו באמצעות סריקת ברקוד בפלאפון לשכור כדור לצורך משחק וכשיסיימו- יחזירו את הכדור דרך פתח המיועד לכך וחיישן n.f.c יזהה שהכדור הוחזר.

"בריא- שון" (מקיף ח'): בית בריא לתושב. מרכז שיוצב בעיר ובו מתקני ספורט , קפיטריה בריאה, הרצאות לקהילה בנושא בריאות ועוד. המרכז יתוחזק על ידי נאמני בריאות של בתי ספר דרך מחוייבות אישית.

החיסכון הבריא (מקיף ד'): כרטיס שמתחבר לאפליקציה שניתן להעביר בסופרים בעיר ראשון לציון ולקבל תמריץ של אחוז מסוים מסכום הקנייה אם מדובר בקניית מוצרים בריאים.

הקבוצות שזכו קיבלו מהחברה העירונית פרס שכולל כניסה ל-FlyBox כדי שימשיכו ל'עוף על הרעיונות' שלהם. בנוסף ארבעת הקבוצות יזכו לסיור בחברת הייטק בחסות תעשיידע וישתתפו בתחרות יזמים.