סגן א' מראשון לציון. צילום: דובר צה"ל

גאווה לעיר: סגן א' (23) מראשון לציון יסיים ביום חמישי (9.1) קורס מכונאים מוטסים בצה"ל שאורכו שמונה חודשים. סגן א' יסיים את הקורס יחד עם שישה מכונאים מוטסים ומכונאית מוטסת אחת ונכנסו לטייסות המבצעיות. א' יסיים את הקורס כמכונאי מוטס במסוק הינשוף.  

סגן א' יתחתן בחודש ספטמבר והוא האח האמצעי במשפחה בת שלושה אחים – שני ולורין. אמו, מולי (48) היא קוסמטיקאית ואביו, יצחק (56) הוא איש מכירות בעולם המתכות.

א' התחיל את שירותו כטכנאי במוסך ינשוף אשר בפלמחים. במהרה הפך לראש צוות ושאף להיות מכונאי מוטס, שם הבין לעומק את משמעות ומהות התפקיד.

"אתה מבין שהחיים של אנשים בידיים שלך, לא משנה מי ישכב במסוק", כך סיפר א'. הוא רצה את האתגר, לחוות דברים חדשים, להציל אנשים, דרש ללמוד, להתפתח ולהתמקצע ככל שניתן.

א' סיפר כי חלומו להיות מכונאי מוטס התחיל עוד בבית הספר כאשר התחיל את לימודיו בכיתה י' כשוחר בבית הספר "הולץ חיל האוויר" בתל אביב וסיים כהנדסאי מכונות תעופה. לאחר זמן קצר כטכנאי במוסך, א' יצא לקורס קצינים טכניים והתחיל את תפקידו הראשון כקצין בטייסת 124 "החרב המתהפכת". 

א' סיפר כי הקורס בנה ועיצב את דמותו מקצה לקצה, הקורס מגבש ומפתח את המחשבה להתמודד עם תנאי לחץ ומצבי קיצון.  "חשוב לזכור כי שאנו מקריבים את עצמנו, ישנם אנשים שמקריבים באותה מידה על מנת שאנו נהיה מאושרים ונגשים את חלומותינו", סיפר.

א' מודה למפקדים ולמשפחה אשר האמינו בו מתחילת דרכו, הקשיבו לו, ספגו את הקשיים שלו ודחפו אותו על מנת להגשים את חלומו.

מכונאי מוטס הינו חלק מצוות האוויר הנכלל במסוק לצד הקברניט וטייס המשנה והוא מפקד תא המטען של מסוק סער. חלק מאחריות התפקיד: הפעלת מערכות המשימה, תפעול תא המטען והמערכות בתא הטייס, זיהוי תקלות וסיווגן תוך כדי טיסה. בנוסף המכונאי אחראי על העמסת, הושבת והורדת לוחמים, נוסעים או פצועים אל המסוק וממנו, ומסייע לצוות בהכנת משטחי נחיתה. כמו כן, המכונאי המוטס הוא איש המערך הטכני המאומן בטיפול בתקלות המסוק, בביצוע סבב אחזקה וקיום בדיקות כתנאי להמשך המשימה, כאשר המסוק מחוץ לבסיס האם.