התקופה שלקראת חג הפסח ידועה כתקופה של התחדשות שמייצרת פסולת רבה, גם מבעלי עסקים וגם פסולת בניין המושלכת לרחוב שלא ביום המתאים ובמקום המוגדר לכך. לכן היא לא צפויה להיאסף בידי עובדי העירייה וכך להפוך למטרד סביבתי ולעתים אף למפגע בטיחותי.

פסולת ברחובות ראשל"צ. מפגע תברואתי | צילום: דוברות עיריית ראשל"צ

בכוונת מינהל איכות הסביבה לתגבר את קצב פינוי הפסולת לקראת החג. במקביל תגביר החברה לביטחון את האכיפה בדגש על פסולת בניין, עסקים מלכלכים ופסולת שהוצאה לשטח ציבורי על ידי תושבים שלא ביום ההוצאה. הסיירת הירוקה, השיטור העירוני ואגף הסיור הונחו לתגבר סיורים ממוקדים באזורים מועדים.

"כפי שכולנו מקפידים לשמור על הניקיון בבית, כך אנחנו צריכים לחשוב על הסביבה שלנו", אמר ראש העירייה רז קינסטליך.

"העירייה מעמידה לרשות התושבים שירות  של מכולות לפסולת בניין בעלות מוזלת, כך שאין כל סיבה להשליך את פסולת השיפוצים לרחוב שתהווה מטרד ומפגע לתושבים. אנחנו משקיעים רבות בהסברה ובפרסום ימי ההוצאה המאושרים ובמיקומים שהוגדרו כדי להימנע מאכיפה".

בהקשר זה יש לציין כי העירייה מפרסמת את ימי פינוי פסולת, גזם וגרוטאות בחוברת הארנונה המגיעה לכל בית וכן בפרסומים שוטפים, באתר העירוני, בפייסבוק ואפילו ביישום העירוני. לאיתור ימי ההוצאה לפי כתובת ניתן להיכנס ליישום העירוני או לאתר העירייה ולהקליד את הכתובת הדרושה.

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החברה לביטחון, מקסים בביצקי, הוסיף כי האכיפה המוגברת נועדה, בסופו של דבר, לשמור על איכות חיי התושבים. "אין שום סיבה שתושב יאלץ לרדת לכביש בגלל גרוטאות שהושלכו בחוסר התחשבות. אנחנו חיים ביחד ולכן צריכים להתחשב אחד בשני", אמר בביצקי.