עיריית ראשון לציון עושה צעד נוסף בקידום אורח חיים בריא ובאיסור על עישון במתחמים ציבוריים. כבר היום קיים איסור על עישון במקום ציבורי בחוק למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, אולם ההגדרה אינה סגורה ותוקנה מספר פעמים על מנת להרחיב את המקומות שבהם אסור לעשן.

צילום אילוסטרציה: shutterstock

התיקון לחוק העזר מעניק גם לעירייה את האפשרות להגדיר מקומות ציבוריים שבהם העישון אסור.

מועצת העיר אישרה את תיקון חוק העזר 'לשמירת הסדר והניקיון' וכעת הוא חלק מחקיקת העזר העירונית לפיה בסמכות ראש העירייה, ובאישור המועצה, לקבוע כי מקום מסוים שהציבור רשאי להשתמש בו או לעבור בו, וכמובן שאינו קבוע כבר בחקיקה הראשית, יהיה אסור לעישון, ובלבד שאותו מקום אחר מצוי בגבולות תחומים וברורים, משמש למטרה ברורה ומוגדרת שלא ניתן לעשותה בסמוך, וכי נקבע שלט האוסר לעשן באותו מקום.

העישון אסור | צילום: pixabay

בעבר נשמעה קריאת תושבים לאסור את העישון בגן העיר, ויתכן שכעת ניתן יהיה לעשות זאת. אכיפה זו מתווספת להוראת סגירת פינות העישון בבתי החולים. 

כיום, על פי החקיקה הראשית מקומות ציבוריים הם אולם קולנוע, תיאטרון, אולם הרצאות וקונצרטים, בית חולים, מוסדות עירייה וחינוך, בית מרקחת, מעליות, אוטובוסים ומוניות. כל אלה מקומות סגורים, למעט האיסור לעשן בתחנות אוטובוס שהוספו לאחרונה

התיקון לחוק העזר בראשון לציון יאפשר להגדיר גם מקומות פתוחים, בתנאים מסוימים. יש לציין כי על פי חוק העזר העירוני, גובה הקנס על עישון במקומות אסורים כפי שנקבעו בחקיקה הארצית, עומד היום על 245 שקל