התעלמות וחוסר אכפתיות, אין דרך אחרת לתאר את מה שנאלצת לובוב קאניס מראשון לציון לעבור מדי יום רק בגלל רצונה להתנייד באופן קל ממקום למקום באמצעות הקלנועית שלה היא נזקקת.

לובוב קאניס. לא יכולה לעקוף את המכשול

"לפני שמונה שנים עברתי תאונת דרכים", היא מספרת. "רכב פגע בי ומאז אני מתקשה בהליכה ומתניידת רק בעזרת קלנועית ממונעת, שבעזרתה אני מגיעה ממקום למקום. למרבה הצער, אני מתקשה לעשות זאת בגלל בעלי עסקים חסרי התחשבות שחוסמים את הדרך שלי באמצעות סחורה ופסולת".

קאניס מתגוררת ברחוב הרצל, אחד הרחובות הראשיים והעמוסים בעיר, שבו פועלים גם לא מעט דוכנים, בהם של פירות וירקות.

"רבים מבעלי הדוכנים מוציאים את הסחורה שלהם החוצה, פורקים ברחוב את הארגזים שהם מקבלים ואנשים לא יכולים לעבור", היא מספרת. "מי שהולך על הרגליים נאלץ לרדת לכביש כדי לעבור את המכשול, אבל אני שנזקקת לקלנועית לא יכולה לעשות את זה.

"בהתחלה הייתי מעירה לבעלי הדוכנים, אבל זה לא הזיז להם", היא מוסיפה. "אמרתי להם שאני אדווח על כך לעירייה ומאז אני סופגת מהם קללות. אומרים שאני נכה בגלל הפה שלי, טוענים שאני מפריעה להם לעבוד ובגלל זה קיבלתי עונש.

"התלוננתי על כך לעירייה ומאז הם עוד יותר כועסים עלי. בכל פעם שאני עוברת שם מקללים אותי, מדברים אלי לא יפה ופוגעים בי. זה לא מפריע רק לי אישית אלא גם להורים עם עגלות ובכלל הולכי רגל, שלא לדבר על כך שכל הפסולת שנשארת בסוף היום מלכלכת את הרחוב ועלולה להביא חולדות".

מהעירייה נמסר בתגובה: "הנושא מוכר, ידוע ומטופל על ידי החברה לביטחון, המשתמשת בכל האמצעים העומדים לרשותה במסגרת החוק ובאופן יום יומי. פקחי החברה רושמים התראות ודוחות ובמקרים לא מעטים אף מחרימים את הסחורות".