מועצת העיר אישרה השבוע קריאת רחוב במזרח העיר על שם סגן ראש העירייה וחבר המועצה לשעבר, שלמה לוי ז"ל, שנפטר לפני כשנה וחצי בהיותו בן 69.

שלמה לוי ז"ל | צילום: פוטו גדי

עוד בטרם נבחר למועצת עיריית ראשון לציון, שימש לוי כיו"ר וועד שכונת שיכון המזרח. במהלך 20 השנים בהן היה חבר במועצת העירייה, הוא כיהן בתפקידים רבים. מלבד היותו סגן ראש העירייה, הוא החזיק במספר תיקים כמו הנדסה, רישוי עסקים ופיקוח ובטחון ציבורי.

לאורך השנים שימש כיו"ר ועדת משנה לתכנון ובניה, חבר איגוד ערים כיבוי אש, חבר ועדת הנהלה, חבר דירקטוריון החברה העירונית, חבר הנהלת מרכז הנופש והספורט של ההסתדרות וחבר דירקטוריון החברה הכלכלית.

במסגרת תפקידו כיו"ר ועד שיכוני המזרח, הוביל לוי פרויקטים רבים, ביניהם: פרויקט שיקום שכונות, פתיחת מרכז מסחרי בשכונה, הקמת אנדרטה לזכר חללי צה"ל בני השכונה, הקמת מתנ"ס, פיתוח והנגשת התחבורה הציבורית בשכונה ועוד.

הרחוב שיקרא על שמו מתחיל ברחוב הצבר, וימשיך עד לרחוב חיים הרצוג, סמוך לגן בעברית במזרח העיר.

בנו של שלמה, אייל לוי, שימש בעצמו כחבר מועצה בקדנציה האחרונה, והרגיש שהוא ממשיך את דרך אביו. "הוא לא היה רק אבא עבורי, אלא החצי השני שלי, מישהו שנמצא שם בשבילי ויכולתי להתייעץ איתו על כל נושא בכל שעה", שיתף הבן.

ראש העירייה, רז קינסטליך: "שלמה לוי ז"ל היה איש עתיר זכויות בעיר ואני שמח שנפלה בחלקי ההזדמנות להוקיר את זכרו של אדם שתרם רבות לתושבי שיכון המזרח ובכלל לתושבי העיר".